رمز ارز

کلاهبرداری ارز دیجیتال در دانشگاه آکسفورد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

یک فرد هلندی 40 ساله که در کالج سنت کراس آکسفورد تحصیل کرده است، به دلیل سرقت 2,156,000 پوند (بیش از 2.6 میلیون دلار) با استفاده از یک طرح کلاهبرداری رمزارزی به 54 ماه زندان محکوم خواهد شد.
طبق گزارش‌ها، کارآگاهان بریتانیایی این کلاهبرداری را به مردی نسبت داده‌اند که از نام مستعار نوربرت ون دن برگ در وب‌سایت مخرب خود و دروس دانشگاه استفاده می‌کرد. این فرد زمانی که در کالج سنت کراس تحصیل می‌کرد، کلاهبرداری خود را با ارزهای دیجیتال آغاز کرد. او وب‌سایتی را با نام جعلی راه‌اندازی کرد که «seeds» (گذرواژه‌هایی که کاربران معتقد بودند به خطر نیفتاده‌اند) تولید می‌کرد. این گذرواژه‌ها برای استفاده از رمزارز میوتا (MIOTA) ضروری بودند. با این حال، یک کد مخرب به “seeds” متصل می‌شد که دسترسی این فرد به دارایی‌های مشتریان را امکان‌پذیر می‌کرد.
او شروع به سرقت وجوه کرد و آنها را به حساب خود واریز کرد. متعاقباً، مجرم در ژانویه 2018 با استفاده از صرافی Bitfinex، ذخایر رمزارز میوتا خود را به رمزارز مونرو (XMR) تبدیل کرد. تعدادی از سرمایه‌گذاران آسیب‌دیده دارایی‌های گم‌شده خود را در سال 2018 به پلیس آلمان گزارش دادند. پلیس آلمان با همکاران انگلیسی خود تحقیقاتی را آغاز کرد. مقامات این فرد را در شب کریسمس 2020 در هلند دستگیر و دو سال بعد او را محکوم کردند.
چنین کلاهبرداری‌هایی در چند سال گذشته در بریتانیا بسیار محبوب شده‌اند و افت بازار در سال 2022 هم این‌گونه فعالیت‌ها را متوقف نکرد.

خرید ارز دیجیتال با ۱۰ هزار تومان!
تو صرافی ارز پلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو معامله کنی!


شروع

منبع

کریپتو پو‌تیتو

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا