رمز ارز

کلاهبرداری‌های رمزارزی بیشتر در کدام بلاکچین‌ها اتفاق می‌افتند؟

زمان مطالعه: دقیقه

یک شرکت تحقیقاتی می‌گوید که اکثر کلاهبرداری‌های صورت‌گرفته در حوزه ارزهای دیجیتال، در بایننس چین (Binance Chain) اتفاق می‌افتند.
آزمایشگاه Solidus، یک پلتفرم نظارت بر ریسک ارزهای دیجیتال، جزئیات تکان‌دهنده‌ای را در مورد افزایش کلاهبرداری‌های رمزارزی منتشر کرده است. به گزارش این تیم، حداقل ۱۲ درصد از تمام توکن‌های BEP-20 (توکن‌های مستقر در بایننس چین) ویژگی‌های کلاهبرداری را نشان می‌دهند. این در حالی است که تنها ۸ درصد از توکن‌های ERC-20 ساخته‌شده بر بستر بلاکچین اتریوم، با کلاهبرداری‌ها مرتبط هستند.
به گفته کارشناسان، از آن‌جایی که بایننس چین یک بلاکچین عمومی و بدون نیاز به مجوز است، راه‌اندازی توکن‌های تقلبی در این شبکه برای کلاهبرداران آسان‌تر است. نکته مهم دیگر این است که وقتی توکن‌ها بر بستر شبکه بایننس چین ایجاد می‎شوند، کلاهبرداران می‌توانند از نام بایننس در لیست شرکای خود و در نتیجه فریب دادن کاربران، استفاده کنند.
به گزارش تیم Solidus، در هر ساعت، به طور متوسط ۱۵ کلاهبرداری رمزارزی جدید بر روی بلاکچین‌های مختلف انجام می‌شود. نتایج تحقیقات اخیر با اظهارات بیلی مارکوس، یکی از بنیانگذاران دوج کوین مطابقت دارد که می‌گوید ۹۵ درصد از همه ارزهای دیجیتال کلاهبرداری هستند.
متأسفانه، بیشتر این کلاهبرداری‌ها گزارش نمی‌شوند، اما همان‌هایی هم که شناسایی و گزارش می‌شوند، نشان می‌دهند که کلاهبرداران چگونه صدها میلیون دلار را از طریق ارزهای دیجیتال به سرقت می‌برند.

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!
دریافت جایزه

منبع کریپتو بیسیک

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا