رمز ارز

کدام میم‌کوین‌ها در رالی بعدی سوددهی بیشتری خواهند داشت؟ کارشناسان پاسخ می‌دهند!

کدام میم‌کوین‌ها در رالی بعدی سوددهی بیشتری خواهند داشت؟ کارشناسان پاسخ می‌دهند!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گفته اندرو کانگ، یکی از بنیانگذاران شرکت سرمایه‌گذاری خطر‌پذیر مکانیسم کپیتال (Mechanism Capital)، میم‌کوین‌هایی که بتوانند درون‌مایه فرهنگی عمیق‌تری داشته باشند، از میم‌کوین‌های رایج با تم حیوانات و یا مبتنی بر شوخی، سودآورتر خواهند بود.

کانگ طی پستی در ۷ آوریل عنوان کرد که دسته جدید کالچر‌کوین‌ها (culture coin) یا همان میم‌کوین‌هایی که بر ارزش‌های فرهنگی مانند سیاست، برندها، مذهب و سبک زندگی تمرکز دارند، دارای این قابلیت هستند که بسیار وایرال‌تر از میم‌کوین‌های محبوب چرخه قبلی، نظیر دوج‌کوین (DOGE) یا شیبا اینو (SHIB)، شوند.

در واقع، جوامع با ارزش‌ها و هویت‌ قوی طبیعتاً سعی می‌کنند دیگران را به باورهای خود دعوت کنند و آنچه را که در سبک زندگی خود دوست دارند، به‌طور عمومی به نمایش بگذارند.

Ramzarzبا ۱۰ هزار تومان ترید رو شروع کن!
تو ارزپلاس میتونی فقط با ۱۰ هزار تومان و با کارمزد صفر، همه ارزهای دیجیتال رو ترید کنی!


شروع

کانگ به دو میم‌کوین خاص مبتنی بر سولانا یعنی جو بودن (BODEN) و دولاند ترمپ (TREMP)، به عنوان نمونه‌های اخیر کالچر‌کوین‌ها اشاره کرد که به سرعت در میان جوامعی که دیدگاه‌های ضد تبعیض، ضد بایدن و راست‌گرایانه دارند، محبوبیت یافته‌اند.

قیمت این دو میم‌کوین از زمان راه‌اندازی رشد چشمگیر چندین هزار درصدی را تجربه کرده‌اند.

خارج از سیاست، کانگ به میم‌کوین‌هایی اشاره کرد که بر مبنای برند‌های موفق ایجاد شده‌اند.

کانگ افزود:

چنین میم‌کوین‌هایی در مقایسه با میم‌کوین‌های دارای تم حیوانات، قابلیت وایرال شدن بیشتری دارند.

با این حال، کارشناسان حوزه کریپتو در مورد تأثیر میم‌کوین‌ها بر این حوزه اختلاف نظر دارند. آرتور هیز، بنیانگذار صرافی بیتمکس (BitMEX)، معتقد است که میم‌کوین‌ها مزیتی خالص برای شبکه‌های بلاکچین مربوطه خود هستند، در حالی که دیگران معتقدند وجود آن‌ها باعث ایجاد آشفتگی شده و اصول بنیادین فناوری بلاکچین را خدشه‌دار کرده است.

میم‌کوین‌ها صرف نظر از تأثیری که بر اکوسیستم کریپتو دارند، خود را به عنوان سودآورترین بخش بازار کریپتو در سه ماهه اول سال جاری مطرح کرده‌اند.

بر اساس گزارش اخیر کوین‌گکو (CoinGecko)، ۱۰ میم کوین بزرگ در سه ماهه اول ۲۰۲۴، میانگین سود ۱۳۱۲.۶ درصدی را برای دارندگان خود به ارمغان آورده‌اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا