رمز ارز

کارگروه اقتصاد دیجیتال: الزام اخذ اینماد برای درگاه‌های پرداخت متوقف شود!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

یک روز بعد از دستور شبکه الکترونیکی پرداخت کارت یا «شاپرک» به شرکت‌های پرداخت‌یار برای دریافت نماد اعتماد الکترونیک (اینماد)، کمیسیون راهبری اقتصاد دیجیتال دستور به توقف الزام اخذ اینماد توسط پایانه‌های اینترنتی داد.
شاپرک دو روز قبل در نامه‌ای به مدیران شرکت‌های پرداخت‌یار اعلام کرده بود که از ۲۴ آبان، پایانه‌های اینترنتی فاقد اینماد یا دارای هویت نامنطبق با مالک اینماد، طی شش هفته از تاریخ یادشده از سمت این شرکت غیرفعال خواهند شد. انتشار این نامه در شرایطی که کسب‌وکارهای حوزه پرداخت به دلیل فیلترینگ و اختلال اینترنت با مشکلات بی‌شماری همراه شده‌اند، موج جدیدی از انتقاد و اعتراض را از سمت فعالان این صنعت، به ویژه فعالان حوزه رمزارز و صرافی‌های رمزارزی، به دنبال داشت.
به دنبال افزایش این اعتراض‌ها، نامه‌ای از سوی رضا باقری اصل، جانشین رئیس کمیسیون راهبردی اقتصاد دیجیتال خطاب به مدیرعامل شاپرک منتشر شده که در آن، خواستار توقف دستور شاپرک برای غیرفعال شدن پذیرندگان فاقد اینماد شده است.
در این نامه اعلام شده که بررسی موضوع عدم الزام اخذ اینماد برای شروع فرآیند کسب‌وکارها، در دستور کار کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال قرار گرفته و در پایان، از مدیرعامل شاپرک خواسته شده تا به فوریت نسبت به لغو دستور الزام اخذ اینماد به شرکت‌های پرداخت‌یار تا زمان اتخاذ تصمیم نهایی توسط کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال اقدام کند.

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!
دریافت جایزه
منبع فردای اقتصاد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا