رمز ارز

کاربران متضرر صرافی FTX چه زمانی می‌توانند وجوه خود را پس بگیرند؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

همان‌طور که در گزارش‌های قبلی گزارش شد، صرافی رمزارزی FTX به همراه ۱۳۰ شرکت وابسته خود، روز ۱۱ نوامبر اعلام ورشکستگی کرد. در حالی که سرمایه‌گذاران مشتاقند تا بدانند چه زمانی می‌توانند وجوه و سرمایه خود را از صرافی ورشکسته FTX پس بگیرند، وکلا هشدار می‌دهند که این پروسه ممکن است «دهه‌ها» طول بکشد.
در همین راستا، استفان ارل (Stephen Earel)، وکیل شرکت Co Cordis در استرالیا، می‌گوید که فرآیند انحلال شرکت و نقد کردن دارایی‌های رمزارزی و سپس نحوه توزیع این وجوه، کار بزرگی است که اگر دهه‌ها طول نکشد، می‌تواند سال‌ها طول بکشد. ارل، دلیل این امر را پیچیدگی‌های مربوط به دارایی‌های دیجیتال، مسائل ورشکستگی فرامرزی و حوزه‌های قضایی رقیب، عنوان کرده است.
ارل در ادامه اظهار داشت که متأسفانه کاربران صرافی FTX نیز با همه افراد دیگر از جمله سایر طلبکاران، سرمایه‌گذاران و سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر، در صف هستند و هشدار داد کسانی که «معاملات کریپتو به کریپتو» انجام داده‌اند، ممکن است برای سال‌ها شاهد توزیع وجوه خود نباشند.
سایمون دیکسون (Simon Dixon)، بنیانگذار پلتفرم سرمایه‌گذاری جهانی BnkToTheFuture نیز خاطرنشان کرد هرکسی که در FTX وجوهی را هولد می‌کند، طلبکار شناخته شده و کمیته طلبکاران برای نمایندگی از منافع آنها تشکیل می‌شود. وی اظهار داشت:

دارایی‌های باقی‌مانده بسته به هزینه‌های ورشکستگی، در نهایت در اختیار طلبکاران قرار خواهد گرفت.

دریافت ۲۰۰,۰۰۰ شیبا رایگان
جشنواره ویژه صرافی ارز پلاس با ۲۰۰,۰۰۰ شیبا جایزه برای هر نفر!
دریافت جایزه

سقوط اخیر FTX عواقب قابل‌توجهی برای سرمایه‌گذاران سراسر جهان داشته است. طبق گزارش‌ها، صرافی ورشکسته FTX ممکن است بیش از ۱ میلیون طلبکار داشته باشد. همچنین، رویترز گزارش کرده که این صرافی به ۵۰ طلبکار بزرگ خود، نزدیک به ۳٫۱ میلیارد دلار بدهکار است.

منبع کوین تلگراف

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا