شبكه اجتماعی

چالش تیک‌تاک در اروپا برای حفاظت از داده‌های کاربران

تیک تاک که به شرکت «بایت دنس» تعلق دارد، در ماه های اخیر به دلیل نگرانی ها درباره میزان دسترسی دولت چین به داده های کاربران با چالش هایی روبرو شده است.

به گزارش lastech از مهر، شو زی چو مدیر ارشد اجرایی تیک تاک برای نخستین بار مذاکراتی رسمی با مارگارت وستاگر کمیسیونر رقابت، ورا یوروا نایب رئیس کمیسیون، ایلوا یوهانسون کمیسیونر ا امور مهاجرت و دیدیه ریندیر کمیسیونر قضایی اتحادیه اروپا انجام داد.

او در این باره گفت: هیچ شکی نیست که داده های کاربران در اروپا ایمن هستند و در معرض دسترسی غیرقانونی مقامات طرف ثالث قرار ندارند.

در نوامبر ۲۰۲۲ میلادی تیک تاک اعتراف کرد برخی کارمندان آن درچین به داده های کاربران اروپایی دسترسی داشته اند اما چو به یورووا اعلام کرد این شرکت مشغول توسعه سیستمی قدرتمند برای پردازش داده های کاربران اروپایی در همین منطقه است.

تئو برترام نائب رییس سیاستگذاری عمومی تیک تاک در اروپا بعداً اعلام کرد این شرکت طی مذاکراتی شیوه قدرتمندتر کردن امنیت داده ها در اروپا از جمله ایجاد مرکز عملیات های داده اروپا در ایرلند را توضیح داده است.

البته در حال حاضر بایت دنس با تحقیقات رگولاتور حریم خصوصی ایرلند روبرو است تا مشخص شود آیا با فراوری داده های خصوصی کودکان و انتقال آنها به چین، قانون عمومی حفاظت از داده های این منطقه(GDPR) را نقض کرده است یا خیر.

ریندیرز در این باره گفت: من روی اهمیت پیروی کامل تیک تاک از قانون GDPR و همکاری کامل با رگولاتور حفاظت حریم خصوصی ایرلند تاکید کرده اند.

اتحادیه اروپا همچنین خواستار افزایش اقدامات برای مقابله با اخبار جعلی است. یورووا نیز اعلام کرد تیک تاک باید نخستین گزارش درباره این موضوع را تا پایان ژانویه اعلام کرد. به گفته او شفافیت در این روند کلید اصلی است.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا