رمز ارز

پیش‌بینی قیمت کاردانو، ریپل و سولانا (هفته چهارم مرداد)

زمان مطالعه: 4 دقیقه

همزمان با بهبود احساسات در بازار ارزهای دیجیتال، به نظر می‌رسد که بیت کوین و بسیاری از آلت ‌کوین‌ها در حال ایجاد الگوهای کف قیمتی هستند. با این حال، برخی از تحلیلگران در مورد چشم‌انداز بهبود بازار اختلاف نظر دارند. در حالی که برخی بر این باورند که رالی بیت کوین می‌تواند تا سطح ۲۸ هزار دلار ادامه داشته باشد، دیدگاه برخی دیگر چندان صعودی نیست و انتظار دارند که قیمت‌ها کاهش یافته و روند نزولی از سر گرفته شود.

اکنون سوالی که برای معامله‌گران پیش آمده، این است که آیا خریداران می‌توانند مقاومت بالاسری بیت کوین را از سر راه برداشته و باعث صعود آلت کوین‌ها نیز شوند؟ در ادامه، نمودار سه آلت کوین برتر و محبوب در بازار، یعنی کاردانو (ADA)، ریپل (XRP) و سولانا (SOL) را بررسی می‌کنیم.

تحلیل قیمت کاردانو

به گزارش سایت کوین تلگراف، در تاریخ ۱۱ آگوست، خریداران تلاش کردند تا قیمت کاردانو را به بالاتر از مقاومت بالاسری در ۰٫۵۵ دلار برسانند، اما خرس ها این سطح را با موفقیت حفظ کردند. اکنون قیمت ممکن است به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰٫۵۱ دلار) کاهش یابد.

ada-xrp-sol-price-analysis-5-22
نمودار روزانه ADA/USDT.

بعید به نظر می‌رسد که تثبیت قیمت در محدوده معاملاتی بین متحرک نمایی ۲۰ روزه و ۰٫۵۵ دلار برای مدت طولانی ادامه یابد. اگر خریداران قیمت را به بالای ۰٫۵۵ دلار برسانند، جفت ADA/USDT می‌تواند تا ۰٫۶۳ دلار و سپس، تا مقاومت قوی بالاسری در ۰٫۷ دلار صعود کند.

در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا حمایت ۰٫۴۵ دلاری را به چالش بکشند. اگر این حمایت حفظ شود، قیمت کاردانو ممکن است برای مدتی دیگر بین ۰٫۴۵ دلار و ۰٫۵۵ دلار تثبیت شود.

تحلیل قیمت ریپل

در چند روز اخیر، قیمت ریپل بین مقاومت بالاسری در ۰٫۳۹ دلار و متحرک نمایی ۲۰ روزه (۰٫۳۷ دلار) به دام افتاده است. خرس‌ها تلاش کردند این عدم قطعیت را در روزهای ۹ و ۱۰ آگوست به نفع خود حل کنند، اما گاوها با خرید در کف، قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بازگرداندند.

ada-xrp-sol-price-analysis-5-22
نمودار روزانه XRP/USDT.

در ۱۱ آگوست، خریداران سعی کردند قیمت را به بالای ۰٫۳۹ دلار برسانند، اما خرس‌ها موضع خود را حفظ کردند. این نشان می‌دهد که ۰٫۳۹ دلار و میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۰٫۳۵ دلار) سطوح مهمی هستند که باید در کوتاه مدت مراقب آنها بود.

اگر خریداران مقاومت بالاسری را برطرف کنند، جفت XRP/USDT می‌تواند تا ۰٫۴۸ دلار و بعداً تا ۰٫۵۴ دلار افزایش یابد. در مقابل، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه سقوط کند، ریپل ممکن است به حمایت حیاتی در ۰٫۳ دلار سقوط کند.

تحلیل قیمت سولانا

در تاریخ ۱۰ آگوست، سولانا از میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۳۹ دلار) جهش کرد که نشان می‌دهد گاوها همچنان در سطوح پایین‌تر به خرید ادامه می‌دهند. گاوها تلاش کردند تا قیمت را به مقاومت ۴۸ دلاری برسانند، اما خرس‌ها در ۱۱ آگوست، این روند بهبود را در ۴۵٫۳۲ دلار متوقف کردند.

ada-xrp-sol-price-analysis-5-22
نمودار روزانه SOL/USDT.

جفت SOL/USDT می‌تواند برای مدتی بیشتر به معامله در ساختار مثلث صعودی ادامه دهد. برای باطل کردن این الگوی صعودی، خرس‌ها باید قیمت را به زیر خط حمایت کاهش دهند.

از طرف دیگر، گاوها باید قیمت را به بالای ۴۸ دلار رسانده و حفظ کنند تا این الگوی صعودی تکمیل شود. اگر این اتفاق بیفتد، قیمت سولانا ممکن است تا ۶۰ دلار افزایش یافته و سپس، به سمت هدف الگو در ۷۱ دلار حرکت کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا