رمز ارز

پیش‌بینی قیمت اتریوم در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۲!

زمان مطالعه: 3 دقیقه

به‌روزرسانی ادغام (Merge) اتریوم، مورد انتظارترین رویداد قبل از تاریخ 15 سپتامبر بود. با این حال، نباید از این واقعیت غافل شد که ادغام تاثیر مثبت چندانی بر قیمت ارز دیجیتال اتریوم نداشته است.

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!
دریافت جایزه

به گزارش سایت ای‌ام‌بی‌کریپتو، طبق داده‌های پلتفرم تحلیل اجتماعی ارزهای دیجیتال LunarCrush، هیاهویی که پیش از اجرای ادغام، بازار اتریوم را احاطه کرده بود، باعث افزایش فعالیت هولدرهای آن شد. علاوه بر این، طبق داده‌های Santiment، چندین ماه قبل از این رویداد، اصطلاح “Merge” به عنوان بیشترین اصطلاح سرچ‌شده ثبت شده است.

با این حال، به دنبال این رویداد و تمام شدن تبلیغات مربوط به آن، فعالیت اجتماعی دارندگان این رمزارز شاهد کاهش مداوم بود. قیمت این آلت کوین نیز از کاهش قیمت در امان نمانده است. داده‌های CoinMarketCap نشان می‌دهند که اتریوم سه ماهه چهارم را با قیمت 1326.30 دلار و با افت 24 درصدی از زمان ادغام آغاز کرده است.

در سه ماهه چهارم امسال چه چیزی در انتظار اتریوم است؟

دارندگان این رمزارز بیشتر سه ماهه سوم را صرف ارسال اتریوم به صرافی‌ها کردند. داده‌های Santiment نشان می‌دهند که عرضه این آلت کوین در صرافی‌ها در دوره سه ماهه افزایش یافته است. جالب اینجاست که از 15 سپتامبر، این رقم از روند صعودی خود خارج شده و حرکت به سمت پایین را آغاز کرد.

با تداوم کاهش عرضه اتریوم در صرافی‌ها، انتظار می‌رود قیمت این آلت کوین در سه ماهه چهارم شاهد بازگشت صعودی باشد. علاوه بر این، اتریوم یک همبستگی مثبت از نظر آماری با بیت کوین دارد، رمزارزی که بسیاری معتقدند دیگر به انتهای چرخه نزولی فعلی خود رسیده است.

عرضه اتریوم در صرافی‌ها

علاوه بر این، همانطور که توسط شاخص سن دلاری متوسط (MDIA) در سه ماهه سوم نشان داده شد، توکن‌های اتریوم که قبلاً غیرفعال بودند، تغییر آدرس‌ها را یک ماه قبل از ادغام شروع کردند. در حالی که کاهش MDIA در یک دارایی، نشان‌دهنده فعالیت قابل‌توجهی در شبکه آن است، اما این مورد درباره اتریوم برعکس بود.

با کاهش MDIA، قیمت هر توکن اتریوم نیز کاهش یافت. در سه هفته منتهی به ادغام، اتریوم خروجی‌های متوالی را ثبت کرد؛ زیرا سرمایه‌گذاران نگران شکست این رویداد بودند. علاوه بر این، آدرس‌های توکن‌های غیرفعال ممکن است مربوط به سرمایه‌گذارانی بوده باشد که اتریوم را از کیف پول خود خارج می‌کنند.

پس از رویداد ادغام، MDIA روند صعودی خود را آغاز کرد که نشان می‌دهد کاهش فعالیت دوباره به شبکه اتریوم بازگشته است.

شاخص MDIA ۹۰ روزه برای اتریوم

خروج نهنگ‌ها قبل از ادغام

انباشت توکن توسط نهنگ‌ها در تحریک قیمت اتریوم بی تاثیر نیست. بر اساس داده‌های Santiment، نهنگ‌های کلیدی که بین 10000 تا 1000000 اتریوم در اختیار داشتند، چند روز قبل از ادغام به تدریج میزان اتریوم خود را کاهش دادند.

با افت کلی در بازارهای مالی و متعاقب آن کاهش در بازار ارزهای دیجیتال، این نهنگ‌ها انگیزه‌ای برای بازگشت نداشتند. علاوه بر این، مسئولیت افزایش قیمت اتریوم بر دوش خرده فروشان دارایی بود.

در زمان انتشار این خبر فشار خرید در نمودار روزانه کاهش یافته است که احتمال افزایش قیمت در کوتاه مدت را کاهش می‌دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا