عمومی

پردازنده ۶ نانومتری Mendocino با معماری Zen2 و RDNA2 احتمالاً تا پایان سال ۲۰۲۲ عرضه می‌شود

به‌گزارش ویدئوکاردز شرکت AMD به‌زودی برنامه‌های امسال خود را برای بازار لپ‌تاپ اعلام می‌کند. پیش‌بینی می‌شود که ای‌ام‌دی قبل از عرضه‌ی سری پردازنده‌های Ryzen 7000 با معماری Zen4 برای لپ‌تاپ‌ها، پردازنده‌ی دیگری با معماری بازسازی‌شده‌ی Zen2 با استفاده از پردازش ۶ نانومتری معرفی کند. محصول جذاب این شرکت که با ترکیب هسته‌های Zen2 و جدیدترین معماری گرافیک‌های RDNA2 طراحی شده است در سه‌ماهه‌ی آخر سال جاری میلادی برای به‌کارگیری لپ‌تاپ‌ها در عرضه خواهد شد.

پردازنده Mendocino

گزارش منتشرشده ادعا می‌کند پردازنده‌ی Mendocino شرکت ای‌ام‌دی ۴ هسته و ۸ رشته دارد؛ بنابراین می‌توان مطمئن بود که با هدف تأمین نیروی پردازشی سیستم‌های قدرتمند طراحی نشده است. درواقع، این تراشه را مخصوص لپ‌تاپ‌های معمولی با توان شارژدهی ۱۰ ساعتی طراحی کردند.

  • هرآنچه درباره پردازنده‌های Ryzen 7000 ای‌ام‌دی می‌دانیم
  • بررسی عمیق معماری Zen 2؛ پیشرفت‌ها و ویژگی‌ها

براساس تخیمن ای‌ام‌دی، قیمت لپ‌تاپ‌هایی مجهز به پردازنده Mendocino در محدوده ۳۹۹ تا ۶۹۹ دلار قرار خواهند گرفت و غالباً برپایه‌ی سیستم‌عامل‌های ویندوز و کروم‌او‌اس خواهند بود.

پردازنده‌های Mendocino دومین پردازنده‌های Zen2 ای‌ام‌دی براساس معماری ۶ نانومتری TSMC به‌شمار می‌روند. این شرکت قبل‌تر پردازنده‌ی شتاب‌یافته‌ی ونگوگ برای Steam Deck را با سازوکار ترکیبی گرافیک و پردازش معرفی کرده است.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا