شبكه اجتماعی

واتس‌اپ بالاخره انجمن‌ها و قابلیت تماس ویدئویی 32 نفره را راه‌اندازی کرد

داده‌های وبسایت مسنجر پیپل نشان می‌دهد که واتس‌اپ در سطح جهان، برخلاف ایالات‌متحده، در جای نخست به عنوان استاندارد پیامرسانی قرار دارد. با اینکه واتس‌اپ مسیر حرکت خود را به عنوان یک استارتاپ مستقل اغاز کرد، اما فیس‌بوک (که اکنون متا نام دارد) پتانسیل این پلتفرم را تشخیص داد و آن را در ازاء مبلغ خیره‌کننده 19 میلیارد دلار به تملک در آورد.
 
به گزارش lastech و به نقل از اسلش‌گیر، با وجود رواج کاربرد واتس‌اپ در سطح جهان اما این اپ قابلیت‌های خیلی زیادی در اختیار کاربر قرار نمی‌دهد. بسیاری از قابلیت‌های آن الهام‌گرفته از محصولات رقیب، مانند تلگرام و سیگنال، هستند. با این حال در ماه‌های اخیر متا تلاشی جدی را برای تقویت آن آغاز کرده است.
 
در اوایل سال ۲۰۲۲، واتس‌اپ اعلام کرد که قصد دارد قابلیت جدیدی به نام انجمن‌های واتس‌اپ (WhatsApp Communities) را راه‌اندازی کند. تقریباً هفت ماه بعد، در 3 نوامبر 2022، فیس‌بوک تأیید کرد که انتشار این قابلیت جذاب “Communities” را برای کاربران در سراسر جهان آغاز کرده است. علاوه بر «انجمن‌ها»، آخرین نسخه واتس‌اپ دارای بسیاری از ویژگی‌های جدید است، از تماس ویدیویی پیشرفته گرفته تا افزایش محدودیت‌های شرکت‌کننده برای گروه‌ها.
 

انجمن‌های واتس‌اپ چیست؟

 قابلیت Communities برای واتس‌اپ مدت‌هاست که کار می‌کند و افزوده مهمی به این پلتفرم است. برخلاف WhatsApp Groups، که در کنار چت‌های یک به یک درون رابط کاربری واتس‌اپ قرار می‌گیرند، Communities یک تب اختصاصی برای خود دریافت کرده است. از پست بلاگ واتس‌اپ که این تغییر را اعلام کرده است، واضح است که قابلیت Communities به مدیران گروه اجازه می دهد چت‌های گروهی خود را بهتر سازماندهی کنند.
با Communities، ادمین‌ها می‌توانند چندین گروه را در یک انجمن جمع‌بندی کنند. آنها این توانایی را خواهند داشت که پیام های مهم را به کل جامعه منتقل کنند بدون اینکه مجبور باشند این کار را برای هر گروه به طور جداگانه انجام دهند. به عنوان مثال، ادمین‌ها می‌توانند یک انجمن واتس‌اپ برای همه کسانی که درون یک جامعه دروازه‌دار (اسکانی) زندگی می‌کنند ایجاد کنند. با این حال، در این انجمن می‌تواند گروه‌های متعددی متشکل از افرادی با علایق خاص وجود داشته باشد.
 
علاوه بر انجمن‌های واتس‌اپ، کاربران واتس‌اپ از این پس می‌توانند 32 شرکت‌کننده را در یک جلسه تماس ویدیویی اضافه کنند. یکی دیگر از موارد جالب، قابلیت جدید ایجاد نظرسنجی در چت است. واتس‌اپ همچنین تأیید کرد که این برنامه اکنون از انتقال فایل‌های حتی بزرگتر (تا 2 گیگابایت) پشتیبانی می‌کند.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا