تکنولوژی

هر چیزی که باید در مورد تبلیغات هوشمند بازار بدانید

برای رشد کسب و کار مبتنی بر اپلیکیشن موبایل، نصب اپلیکیشن بخش بسیار مهمی است. افزایش تعداد نصب، سرعت و نظم گرفتن نصب، سادگی و شفاف بودن مسیر جذب کاربر، جذب کاربرهای باکیفیت در کنار هزینه نصب شاخص‌هایی است که در مسیر توسعه و گرفتن کاربر برای کسب و کار موبایلی بسیار مهم است. 

روشهای متنوعی برای گرفتن نصب وجود دارد، روش نصب از طریق فروشگاه برنامه و بازی موبایلی مثل بازار یکی از بهترین روش‌هایی است که توسعه دهندگان و کسب و کارهای موبایلی میتوانند از آن استفاده کنند. هنگامی که کاربر به بازار مراجعه میکند در پی نصب برنامه است و تلاش دارد تا نیاز خود را رفع کند. هنگام حضور کاربر در بازار، ویترینی مقابل اوست تا علاوه بر رفع نیاز میتواند از سایر برنامه‌ها نیز استفاده کند و آنها را نصب کند. 

در بازار دو شیوه تبلیغات در جستجو و تبلیغات هوشمند در بازار پیاده سازی شده که متخصصان مارکتینگ میتوانند از آن برای نصب استفاده کنند. در آخرین آمار منتشر شده از گزارش بازار ۲۳ میلیون نصب برای کسب و کارها داده شده است. آغاز به کار تبلیغات هوشمند بازار در این مقاله اطلاع رسانی شده است. 

گرفتن نصب اتوماتیک در تبلیغات هوشمند بازار 

در گرفتن نصب یکی از مواردی که بسیار دغدغه بوده سادگی گرفتن نصب و همینطور اتوماتیک بودن آن است. بازار با سرویس هوشمند خود در پی آن است که به این دغدغه پاسخ بدهد. 

بررسی ها نشان می‌دهد که در تبلیغات هوشمند بازار، این بخش مانند متخصص مارکتینگ عمل می‌کند و با بهره‌گیری از جدیدترین متدهای هوش مصنوعی، بهترین جایگاه‌های تبلیغاتی را براساس بودجه و CPI تبلیغ‌دهنده بر مرتبط‌ترین کوئری‌هایی که کاربران بازار جستجو می‌کنند، شناسایی می‌کند و با شرکت دادن در مرتبط‌ترین مزایده‌ها، منجر به نصب باکیفیت برنامه می‌شود.

در سرویس تبلیغاتی هوشمند بازار،‌ برنامه‌ریزی، پیشنهاد و بهینه‌سازی کلیدواژه‌ها و قیمت آن‌ها به صورت اتوماتیک و با بهره‌گیری از تکنولوژی هوش مصنوعی پیش می‌رود. تشریح  تبلیغات هوشمند بازار را میتوانید در آکادمی تبلیغات بازار بخوانید. 

تفاوت تبلیغات در جستجوی هوشمند بازار و تبلیغات در جستجو بازار 

 در پنل تبلیغات جستجوی بازار، ابزارهای شناخت و بررسی کلیدواژه‌ها و تعیین قیمت برای تبلیغات پیشرفته فراهم است ولی در تبلیغات هوشمند، فرد استفاده کننده تنها بودجه تبلیغات و مبلغ هر نصب خود را تعیین می‌کند و ادامه کار تبلیغات خود را به ابزار تبلیغاتی هوشمند بازار سپرده می‌شود. به نظر می‌رسد که این بخش از تبلیغات در بازار برای سرعت دادن و افزایش ظرفیت‌های نصب به بازار اضافه شده است.کاربری که مفاهیم پیچیده تبلیغات 

را بلد نیست و یا اینکه مجموعه کارشناس متخصص مشخصی برای تبلیغات ندارند، از این روش می‌تواند برای جذب کاربر استفاده کند. البته که این روش بخشهای دیگری از بازار را نیز برای متخصصان باز میکند و آنان به جز تبلیغات در جستجو بازار میتوانند با این روش از به سایر ظرفیتهای نصب گرفتن از بازار نیز دسترسی داشته باشند. 

کیفیت کاربران بازار از طریق تبلیغات در هوشمند چطور ارزیابی می‌شود؟

استفاده از ترکرهای ادتریس، متریکس و ادجاست در کمپین‌های تبلیغاتی میتواند راه حلی باشد تا براساس آن‌ها KPIهای محصولی خود را بسنجید. KPIهایی مانند میزان فروش، تعداد engagement ایجاد شده توسط هر کاربر و ROI یا Return on Investment مربوط به هر نصب برنامه را برای این روش ایجاد کنید تا از کیفیت کاربران دقیقا مطلع شوید. 

تا کنون صرفه‌جویی در زمان و هزینه از طرفی و همینطور معلوم بودن تعداد نصب دلخواه تبلیغ دهنده و فعالیت بالای کاربران در برنامه از محاسن این روش تبلیغاتی ذکر شده است. هرگونه سوالی در مورد تبلیغات هوشمند بازار دارید را میتوانید از بخش سوالات متداول پیدا کنید. اگر هم  نبود میتوانید با بازار مستقیم از طریق صفحه «تماس با ما» ارتباط بگیرید. 

برای خواندن اخبار جذاب مرتبط با تبلیغات در بازار و گرفتن آپدیت‌هایی در مورد تبلیغات برای نصب برنامه و بازی موبایلی توصیه می‌کنیم تا به وبلاگ تبلیغات بازار از این لینک بروید.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا