رمز ارز

نقش گوگل و اپل در گسترش برنامه‌های جعلی رمزارزی!

زمان مطالعه: 1 دقیقه

سناتور شرود براون (Sherrod Brown)، رئیس کمیته بانکداری سنای آمریکا، نامه‌هایی به مدیران عامل شرکت‌های گوگل آلفابت و اپل ارسال کرده و از آن‌ها خواسته اطلاعاتی را درباره روش‌های جلوگیری از تبلیغ کلاهبرداری‌های رمزارزی توسط برخی برنامه‌ها ارائه دهند.
براون می‌گوید:

جنایتکاران سایبری لوگو، نام و سایر اطلاعات شناسایی شرکت‌های رمزارزی را دزدیده‌ و سپس، اپلیکیشن‌های تلفن همراه جعلی را ایجاد می‌کنند تا سرمایه‌گذاران ناآگاه تصور کنند با یک شرکت رمزارزی قانونی سروکار دارند. پس در حالی که شرکت‌های رمزارزی باید اقدامات لازم را برای جلوگیری از فعالیت‌های کلاهبرداری انجام دهند، به همین ترتیب ضروری است که فروشگاه‌های اپلیکیشن (مانند اپ استور و گوگل پلی) نیز تضمین‌های مناسبی برای جلوگیری از فعالیت‌ برنامه‌های جعلی تلفن همراه داشته باشند.

بر اساس اظهارات براون در جلسه‌ای درباره «درک کلاهبرداری و خطرات آن در بازارهای رمزارزی و اوراق بهادار»، به نظر می‌رسد که او بخشی از بار پرداختن به کلاهبرداری‌های رمزارزی در پلتفرم‌ها و اپلیکیشن‌ها را بر عهده قانونگذاران قرار می‌دهد تا شرکت‌ها.
کمیسیون تجارت فدرال در ماه ژوئن گزارش داد که تقریباً ۴۶ هزار نفر در ایالات متحده در سال ۲۰۲۱ بیش از یک میلیارد دلار از طریق کلاهبرداری‌های رمزارزی از دست داده‌اند. این کمیسیون در آن زمان اعلام کرد که تقریباً نیمی از کل کلاهبرداری‌های رمزارزی از طریق سیستم عامل‌های رسانه‌های اجتماعی و از طریق شبکه های اجتماعی انجام شده است.

منبع کوین تلگراف

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا