عمومی

نسخه آزمایشی ویندوز 11 میزبان نوار جست‌وجوی وب در صفحه دسکتاپ شد

مایکروسافت در جدیدترین بیلد Insider Preview ویندوز ۱۱ نوار جست‌و‌جوی وب را به صفحه‌ی دسکتاپ اضافه کرده است. مایکروسافت این نوار جست‌و‌جو را «محتوای تعاملی سبک» توصیف می‌کند. به گفته‌ی مایکروسافت به‌زودی تعداد بیشتری از این نوع ابزارها به Windows 11 می‌آیند. نوار جست‌و‌جوی وب در بیلد جدید ویندوز 11 عملاً نوعی ویجت است.

براساس گزارش ورج، باکس جست‌و‌جوی جدید سیستم‌عامل مایکروسافت به‌صورت محدود دردسترس قرار گرفته و تمامی کاربران اینسایدر به آن دسترسی ندارند.

مایکروسافت می‌گوید کاربرانی که قابلیت جدید را دریافت کرده‌اند اما علاقه‌ای به استفاده از آن ندارند می‌توانند روی صفحه‌ی دسکتاپ راست‌کلیک و سپس گزینه‌ی Show more options را انتخاب کنند. در منوی جدید امکان فعال یا غیر فعال کردن گزینه‌ی Show search وجود دارد.

اسکرین شات دسکتاپ ویندوز 11 با نوار جستجو وب

در صورتی که جدیدترین بیلد اینستایدر ویندوز 11 را روی کامپیوتر خود نصب کرده‌اید، برای مشاهده‌ی نوار جست‌و‌جوی وب باید سیستم را ریستارت کنید. قابلیت جدید ویندوز 11 شاید برای شماری از کاربران مفید باشد. در نظر داشته باشید این نوار جست‌و‌جو مختص‌به وب است و در بین محتواهای داخل سیستم جست‌و‌جو انجام نمی‌دهد.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا