بازی

ناظر رقابتی بریتانیا تاریخ اعلام نظر درباره معامله اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت را مشخص کرد

ناظر رقابتی بریتانیا تاریخ اعلام نظر درباره معامله اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت را مشخص کرد

رگولاتور رقابتی بریتانیا مهلتی را تا روز ۱ مارس ۲۰۲۳ (۱۰ اسفند) برای انتشار یافته‌های تحقیق خود در مورد قرارداد پیشنهادی مایکروسافت به اکتیویژن بلیزارد تعیین کرده است.

ماه گذشته، سازمان رقابت و بازار (CMA) اعلام کرد که تحقیقاتش در مورد ادغام ۶۸.۷ میلیارد دلاری به دلیل نگرانی‌های آنتی‌تراست و قانون رقابت رسما به مرحله دوم گسترش یافته است. آن‌ها نگران تاثیری هستند که این معامله می‌تواند بر توانایی پلی استیشن برای رقابت داشته باشد، با توجه به اینکه مایکروسافت مالکیت سری Call of Duty را به‌دست خواهد آورد.

مطلب پیشنهادی:بررسی بازی As Dusk Fallsزمانی که غروب فرا می‌رسد
بررسی بازی As Dusk Falls

در مرحله دوم تحقیقات CMA یک هیئت مستقل برای بررسی دقیق‌تر معامله و ارزیابی احتمال اینکه منجر به کاهش قابل توجه رقابت خواهد شد یا خیر، تعیین کرده است.

اگر گروه تحقیقاتی متوجه شود که یک عاقبت ضدرقابتی وجود خواهد داشت، باید «تصمیم بگیرد که آیا باید برای اصلاح، کاهش یا جلوگیری از کاهش قابل توجه رقابت، اقدامی از سوی آن یا دیگران انجام شود یا خیر».

در نهایت، CMA این اختیار را دارد که از تکمیل و نهایی‌سازی قرارداد جلوگیری کند، در صورتی که اقدام مناسبی برای مقابله با کاهش رقابت انجام نشود. روز گذشته، این نهاد یک جدول زمانی را منتشر کرد که در آن تایید می‌کرد چگونه مرحله دوم تحقیق درباره قرارداد مایکروسافت و اکتیویژن ادامه خواهد یافت.

پس از جمع‌آوری اطلاعات، صدور پرسشنامه و ملاقات با طرف‌های معامله طی چند ماه آینده، این نهاد در نظر دارد یافته‌های موقت و راه‌حل‌های احتمالی (در صورت نیاز) را در ماه ژانویه به آن‌ها اطلاع دهد. آخرین مهلت برای دریافت پاسخ‌ طرفین در ماه فوریه و پیش از انتشار گزارش نهایی CMA در اول مارس خواهد بود.

اکتیویژن بلیزارد و مایکروسافت

این خرید در حال حاضر توسط رگولاتورها در سراسر جهان به دلیل نگرانی‌های ضد انحصار در دوران افزایش ادغام‌ها در صنعت بازی مورد بررسی قرار می‌گیرد. مایکروسافت روز جمعه هفته گذشته رسما پرونده خود برای خرید اکتیویژن بلیزارد را در کمیسیون اروپا به ثبت رساند.

ناظر رقابت‌های اروپایی در پرونده‌ای در روز جمعه تایید کرد که تاریخ موقت ۸ نوامبر (۱۷ آبان) را تعیین کرده تا تصمیم خود در رابطه با معامله ۶۸.۷ میلیارد دلاری را اعلام کند یا وارد مرحله تحقیقاتی دوم و دقیق‌تر شود. در هفته‌های آتی، کمیسیون اروپا این معامله را در جریان آنچه «مرحله اول» (Phase I) نامیده می‌شود، تحلیل خواهد کرد.

مطلب پیشنهادی:سبک گرافیکی Diablo Immortal چگونه نوید یک تغییر جدید را می‌دهد؟آیا ایمورتال ادامه‌دهنده راه قسمت سوم است؟
سبک گرافیکی Diablo Immortal چگونه نوید یک تغییر جدید را می‌دهد؟


نقد انیمیشن DC League Of Super Pets

تماشا از یوتیوب lastech سینما

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا