رمز ارز

مقایسه رفتار بیت کوین با بازارهای سهام و طلا!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

آخرین تحقیقات بلومبرگ اینتلیجنس در مورد بازار رمزارزها نشان می‌دهد که بیت کوین ممکن است به جای سهام، بیشتر شبیه اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده و طلا رفتار کند.

به گزارش سایت کوین تلگراف و در گزارش آگوست Crypto Outlook، که توسط مایک مک گلون، استراتژیست ارشد کالا و جیمی کوتس، تحلیلگر ارشد ساختار بازار، نوشته شده، بیت کوین با بازارهای طلا، اوراق قرضه و نفت مقایسه شده است.

آنها می‌گویند که تأثیرات کلان اقتصادی مانند سیاست‌های پولی فدرال رزرو، منجر به شباهت‌هایی در بازارهای اوراق قرضه خزانه‌داری و بیت کوین شده است.

انقباض بازارها و کاهش رشد جهانی از تغییر جهت فدرال رزرو در ماه جولای حمایت می‌کند که ممکن است به چرخش بیت کوین به سمت اوراق قرضه خزانه‌داری ایالات متحده کمک کند.

اوراق قرضه خزانه‌داری که اغلب T-Bond نامیده می‌شوند، اوراق بدهی بلندمدت دولتی هستند که توسط وزارت خزانه‌داری ایالات متحده منتشر می‌شوند. آنها دارای نرخ بازده ثابت و دوره‌های سررسید از 20 تا 30 سال هستند.

همچنین در این گزارش اشاره شد که بازار رمزارزها در مقایسه با میانگین متحرک 100 هفته‌ای در ماه جولای به کف خود رسیده ‌است. این گزارش اضافه کرد که غیرطبیعی است که بیت کوین بسیار پایین‌تر از میانگین متحرک 200 هفته‌ای خود باقی بماند. بیت کوین در حال حاضر با افزایش 1.2 درصدی در روز در حدود 231502 دلار معامله می‌شود که به تازگی میانگین متحرک 200 هفته‌ای را که در حدود 22827 دلار قرار دارد، پس گرفته است.

تحلیلگران معتقدند این واقعیت که بیت کوین در ابتدای آگوست 70 درصد کمتر از اوج خود بود، اما همچنان پنج برابر بالاتر از پایین‌ترین حد خود در مارس 2020 قرار داشت، نشان‌دهنده پتانسیل رشد آن است.

آنها منطقه 20000 دلاری را به عنوان حمایت کلیدی معرفی کردند و انتظار دارند کف‌سازی مشابهی مانند سطح 5000 دلار در سال 2018-2019 صورت گیرد.

محققان به این نتیجه رسیدند که بیت کوین یکی از دارایی‌های با بهترین عملکرد از زمان پیدایش در حدود یک دهه پیش بوده است و موارد مشابهی نیز در پیش است. به خصوص که ممکن است در حال گذار به سمت تبدیل شدن به یک وثیقه جهانی باشد.

بر اساس تحقیقات دیگری که توسط Coinbase در ماه جولای انجام شد، مشخصات ریسک کلاس دارایی‌های رمزارزها مشابه سهام نفت و فناوری است. به گفته سزار فراکاسی، اقتصاددان ارشد Coinbase، همبستگی بین قیمت سهام و دارایی‌های ارزهای دیجیتال به طور قابل توجهی از زمان همه‌گیری سال 2020 افزایش یافته است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا