تکنولوژی

معجزه خط کشی های شبرنگ در جاده های استرالیا

دولت استرالیا با هدف افزایش سطح ایمنی مسیرهای مختلف و حفاظت از رانندگان و عابرین پیاده، تکنیک‌های متعددی را به کار گرفته که جالب‌ترین آن‌ها، خط کشی های شبرنگ در جاده های این کشور است. این خط‌کشی‌های شبرنگ در طول روز عادی به نظر می‌رسند. اما با تاریکی هوا، کم کم خود را نشان می‌دهند و به افراد در درک بهتر تقاطع و پیچ‌ها کمک می‌کنند. طرح مذکور فعلا در ایالت ویکتوریا در حال اجرا است.

یک شرکت ویکتوریایی به نام Tarmac Linemarking چند تصویر از اجرای آزمایشی طرح خط‌کشی‌های درخشان را در فیس‌بوک خود منتشر کرده است. ظاهرا این خطوط در تاریکی مطلق نیز قابل شناسایی بوده و راهنمای خوبی برای رانندگان و دوچرخه‌سواران هستند.

خط کشی های شبرنگ در جاده
خط کشی های درخشان در جاده

خط کشی های درخشان در جاده‌ها و خیابان‌های استرالیا، تنها یکی از برنامه‌های افزایش ایمنی مسیرهای این کشور بوده که سرمایه‌ای حدود 245 میلیون دلار به آن اختصاص یافته است. علاوه بر این طرح جالب، دولت می‌خواهد از سنگفرش‌های مجهز به چراغ‌های LED در نزدیکی تقاطع‌ها و همین‌طور علائم جاده‌ای بازتاب‌کننده برای افزایش سطح ایمنی و کاهش تصادفات در طول شب استفاده کند.   

خط کشی های شبرنگ در جاده
خط کشی های شبرنگ در جاده

طرح خط‌کشی‌های شبرنگ ایده بسیار جالبی است که می‌تواند به سایر نقاط جهان راه پیدا کند. چون نه تنها موجب بهبود واکنش راننده به مسیر مقابل می‌شود، بلکه هیچ نقطه‌ضعفی در آن دیده نمی‌شود.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا