رمز ارز

مزایا و کاربردهای رمزریال از زبان سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

غلامرضا مرحبا، سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس، در مورد راه‌اندازی رمزریال و شروع به کار آن اظهار داشت:

رمزریال همان ریال دیجیتال است و آیین‌نامه و شرایط استفاده و کارکرد آن را بانک مرکزی اعلام خواهد کرد و طبیعتا از طریق سامانه‌هایی قابل‌استفاده خواهد بود و مردم دیگر با گرفتاری‌های پول فیزیکی مواجه نخواهند بود.

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!
دریافت جایزه

مرحبا افزود:

در حال حاضر، کارت اعتباری بین‌المللی در کشور وجود ندارد و کارت‌های بانکی هم از سپرده بانکی استفاده می‌کنند، اما در بحث رمزریال، همان ریالی که در اختیار دارید، ماهیت دیجیتال پیدا می‌کند.

وی با بیان اینکه استفاده از رمزریال راحت‌تر و امن‌تر است، گفت:

نمونه‌ای از مزیت‌های رمزریال، این است که با ورود رمزریال مشکل وجود ریال‌های تقلبی در بازار حل می‌شود و دیگر انگیزه‌ای برای تولید ریال تقلبی نخواهد بود. از دیگر مزایای رمزریال، این است که مشکلات مرتبط با بحث خزانه‌داری و حمل و نقل و جابه‌جایی پول فیزیکی را نخواهیم داشت.

وی در نهایت تاکید کرد:

لازم نیست همه مردم از رمزریال استفاده کنند و صحبت از رمزریال برای جابه‌جایی‌ها و تراکنش‌های خرد نیست، بلکه صحبت از حسابداری و بانکداری کلان در اقتصاد کلان است. ارقام‌ درشت و قابل‌توجهی بین دستگاه‌ها یا بین بانک‌ها در حال جابه‌جایی است که با وجود رمزریال، این انتقالات بسیار سهل‌تر انجام می‌شود و همچنین با رمزریال، پول فیزیکی کمتر چاپ خواهد شد و هزینه‌های دولت را کاهش می‌دهد.

منبع خبرگزاری ایلنا

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا