تکنولوژی

مجله تایم فهرست 100 فرد تاثیرگذار سال 2022 را منتشر کرد

«تیم کوک»، مدیرعامل اپل، «ولادیمیر زلنسکی»، رئیس جمهور اوکراین، «ولادیمیر پوتین»، رئیس جمهور روسیه و «جو بایدن»، رئیس جمهور آمریکا در فهرست 100 فرد تاثیرگذار مجله تایم در سال 2022 قرار گرفتند. اما در فهرست تهیه شده خبری از «ایلان ماسک»، مدیرعامل تسلا نیست.

سال گذشته میلادی در بین اسامی نام «ابراهیم رئیسی»، رئیس جمهور ایران در کنار تیم کوک و ایلان ماسک در فهرست 100 فرد تاثیرگذار مجله تایم قرار داشت، اما امسال خبری از رئیس جمهور کشورمان در این لیست نیست.

مجله تایم در رتبه‌بندی خود چندین گروه اصلی از جمله هنرمندان (ARTISTS)، پیشگامان (PIONEERS)، رهبران (LEADERS) و مبتکران (INNOVATORS) را در نظر گرفته است. این مجله هر سال فهرستی از رهبران تاثیرگذار جهان، افراد مشهور، مدیران شرکت‌های فناوری، نویسندگان، موسیقیدانان، ورزشکاران و سایر افراد برجسته تهیه می‌کند. این نخستین باری نیست که بدین شکل از تیم کوک تجلیل می‌شود.

100 فرد تاثیرگذار مجله تایم در سال 2022

مجله تایم به جای آنکه تصویر یک نفر را برای جلد نشریه انتخاب کند، پنج جلد مختلف را برای طراحی خود انتخاب کرده است. تیم کوک امسال نیز توانست همچون سال گذشته در بین 100 فرد تاثیرگذار مجله تایم قرار گیرد. وی در رهبری یکی از بزرگترین شرکت‌های جهان نقش موثری دارد.

بعد از استیو جابز مسئولیت اپل بر دوش تیم کوک افتاد و این یکی از دشوارترین چالش‌هایی بود که که تیم کوک با آن روبرو شده است. استیو جابز محبوبیت خاصی داشت و در سراسر جهان به عنوان یک نابغه شناخته می‌شد. اما تیم کوک توانست از پس این مسئولیت بزرگ بربیاید و خوش بدرخشد. وی خودش معتقد است:

«من دومین استیو جابز نیستم، بلکه اولین تیم کوک جهان هستم.»

در طی ده سال مدیریت تیم کوک ارزش سهام اپل حدود ۱۰۰۰ درصد افزایش پیدا کرده و اپل به یکی از با ارزش‌ترین کمپانی‌های جهان تبدیل شده است.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا