رمز ارز

ماجرای کلاهبرداری رمزارزی ۷ میلیون دلاری از یک زن هنگ‌کنگی!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

طبق گزارش‌ها، یک زن 55 ساله ساکن هنگ‌کنگ قربانی یک کلاهبرداری آنلاین سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال شده و کل پس‌انداز خود را به ارزش نزدیک به 7 میلیون دلار هنگ‌کنگ (تقریباً 900000 دلار) از دست داده است.
این گونه موارد کلاهبرداری اخیراً در منطقه بسیار رایج شده است. یک مطالعه تخمین زد که سرمایه‌گذاران هنگ‌کنگ در نیمه اول سال 2022 حدود 50 میلیون دلار به دلیل طرح‌های کلاهبرداری رمزارزی از دست داده‌اند.
فرد کلاهبردار در ژانویه امسال در اینستاگرام با او تماس گرفت و این زن طعمه شد.
پس از جلب اعتماد، کلاهبردار به او توصیه کرد که یک حساب کاربری در یک پلتفرم ناآشنا برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال با وعده بازدهی عالی راه‌اندازی کند. مأموران اجرای قانون بیان کردند که اطلاعات به اشتراک گذاشته شده در محل برگزاری در مورد قیمت دارایی‌های دیجیتال تقلبی بوده و توسط متخلف کنترل می‌شود.
جنایتکار قربانی را فریب داد تا 6.96 میلیون دلار هنگ کنگ (886600 دلار) بین فوریه تا پایان مارس به 19 حساب بانکی تعیین‌شده منتقل کند.
زمانی که زن تلاش کرد بخشی از وجوه خود را برداشت کند، از او خواسته شد تا مبلغی را پرداخت کند. او حتی قبل از اینکه متوجه شود قربانی کلاهبرداری شده است سعی کرد از دخترش پول قرض کند.
این تنها نمونه کلاهبرداری بزرگ رمزارز در هنگ کنگ در این هفته نیست. یک زن 44 ساله چند روز پیش با پلیس تماس گرفت و ادعا کرد که پس از سرمایه‌گذاری در تتر (USDT) در یک پلتفرم مشکوک، 3.1 میلیون دلار از دست داده است.
پلیس اخیراً اعلام کرده است که تعداد کل کلاهبرداری‌های رمزنگاری در منطقه اداری ویژه چین تا پایان سال 2022 به 2336 مورد افزایش یافته است (67٪ بیشتر از حوادث سال 2021). مأموران قانون تاکنون 1884 مورد از این موارد را دستگیر کرده‌اند.

۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!


ثبت نام

منبع

کریپتو پو‌تیتو

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا