عمومی

قابلیت جدید گوگل پلی به یافتن سریع اپلیکیشن‌های بهینه‌شده برای افراد کم‌توان کمک می‌کند

تاکنون، شرکت‌های مختلفی سعی کرده‌اند محصولات خود را برای افراد کم‌توان بهینه‌سازی کنند تا همه بتوانند از آن‌ها بهره ببرند. حال گوگل اقدام جالبی انجام داده است که می‌تواند به بهبود تجربه‌ی کاربری افراد کم‌توان یاری برساند.

طبق گزارش mspoweruser، به پلی استور برچسب جدیدی اضافه خواهد شد که برخی از ۳٫۴ میلیون اپلیکیشن آن را برای افراد ناتوان دردسترس‌تر می‌کند. برچسب‌های مذکور در بخش «درباره‌ی این اپلیکیشن» ظاهر می‌شوند. همچنین، ویژگی جدید پلی استور اپ‌های مختلف را در دسته‌بندی‌های جدیدی قرار می‌دهد. این هفت دسته عبارت‌اند از:

  • صفحه‌‌‌ی خوانش مناسب
  • کمک بصری
  • کمک شنوایی
  • ناتوانی در یادگیری
  • کمک حرکتی
  • ارتباط دردسترس و آسان

بسته به ویژگی‌ها ارائه‌شده، هر اپلیکیشن می‌تواند هم‌زمان چند برچسب داشته باشد. به‌عنوان مثال، Android Accessibility Suite در دسته‌بندی کمک بصری و کمک حرکتی و ناتوانی در یادگیری قرار می‌گیرد. اگر روی یکی از این تگ‌ها ضربه بزنید، به صفحه‌ای با برچسبی خاص منتقل می‌شود.

اسکرین شات تگ جدید مخصوص افراد کم‌توان در گوگل پلی

نوشته های مشابه

  • اپل و گوگل احتمالاً در مجموع ۱٫۵ میلیون اپلیکیشن از اپ استور و پلی استور حذف می‌کنند

در‌حال‌حاضر، ویژگی جدید گوگل پلی فقط برای تعداد محدودی از اپلیکیشن‌ها فعال شده است؛ اما شرکت توسعه‌دهنده قول داده به‌زودی آن را به اپلیکیشن‌های بیشتری اضافه کند. زمانی که چنین اتفاقی بیفتد، افراد کم‌توان می‌توانند راحت‌تر اپ‌هایی را بیابند که نیازشان را برطرف می‌کنند.

گوگل، تنها شرکت بزرگی نیست که به‌تازگی ویژگی‌های Accessibility جدیدی را به محصولاتش اضافه کرده است. نتفلیکس نیز توضیحات صوتی و زیرنویس‌های برنامه‌های مختلف را گسترده‌تر کرده است تا افراد بیشتری به آن‌ها دسترسی داشته باشند. بدین‌ترتیب، کاربران بیشتری می‌توانند محتواهای منتشرشده در این پلتفرم را تماشا کنند و لذت ببرند. مایکروسافت نیز سعی کرد از بقیه عقب نماند؛ به‌همین‌دلیل، چند ویژگی مخصوص برای راحتی افراد کم‌توان به محصولاتش افزود.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا