شبكه اجتماعی

فیس‌بوک ممکن است برای گوشی شما مزاحمت ایجاد کند

جورج هیوارد، دانشمند سابق داده متا، این غول رسانه‌های اجتماعی را متهم کرده است که اقدامی به نام «تست منفی» را به اجرا در آورده است و ادعا می‌کند که این اقدام می‌تواند باتری گوشی کاربر را در جهت اهداف مورد نظر این شرکت بدون اطلاع کاربر تخلیه کند. این خبر در قالب یک شکایت توسط هیوارد علیه این شرکت منتشر شد، اگرچه از آن زمان به دلیل وجود بند داوری در قرارداد کاری وی، این دعوی پس گرفته شد.
 
به گزارش lastech و به نقل از اسلش‌گیر، بنا بر اعلام SmartBear (شرکتی که ابزارهایی را برای توسعه‌دهندگان نرم افزار ایجاد می‌کند) تست منفی نوعی آزمایش است که هدف آن کسب اطمینان از این است که یک محصول می‌تواند در مواقعی که اوضاع آنطور که انتظار می‌رفت پیش نمی‌رود، این وضعیت را مدیریت کند – برای مثال، زمانی که کاربر کاری با یک اپ انجام می‌دهد که برخلاف توانائی آن اپ بوده است. این شرکت توضیح می‌دهد که ایده این روش این است که بفهمیم «نقاط ضعیف» یک محصول کجاست تا بتوان آنها را برطرف کرد.
 

هیوارد در اتهامات خود علیه این شرکت گفت که متا امکان اجرای تست‌های منفی را دارد (و ظاهراً این کار را انجام هم می‌دهد) که منجر به وارد آمدن فشار به باتری گوشی کاربران بدون اطلاع آنها می‌شود. طبق پروفایل لینکدین هیوارد، وی در اکتبر 2019 کار خود را به عنوان دانشمند داده برای Meta آغاز کرد و در فوریه 2021 به عنوان یک دانشمند ارشد داده ارتقا یافت. به نظر می‌رسد او تا نوامبر 2022 در این شرکت باقی مانده است.
 

آیا اپ مسنجر فیس‌بوک باعث می‌شود باتری گوشی شما سریع‌تر خالی شود؟

 
نیویورک‌پست گزارش داده است که این دانشمند داده می‌گوید: «من به مدیر گفتم “این می‌تواند به کاربر خسارت بزند” و او گفت با آسیب رساندن به چند نفر می‌توانیم به توده‌های بزرگتری از کاربران کمک کنیم.» ظاهرا هیوارد در نوامبر 2022 پس از امتناع از شرکت در روش‌های تست منفی اخراج شد، که به زودی منجر به شکایت وی از این شرکت شد.
 

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا