عمومی

فناوری AMD FSR 2.0 حتی در استیم دک نیز وضوح اجرایی بازی‌ها را ارتقا می‌دهد

AMD به‌تازگی قابلیت Fidelity Super FX Super Resolution 2.0 را دردسترس قرار داده و این خبر خوبی برای دارندگان استیم دک محسوب می‌شود. Super Resolution 2.0 ای ام دی نوعی فناوری گرافیکی پیچیده است و باعث می‌شود شماری از بازی‌ها روی کنسول دستی شرکت ولو بهتر اجرا شوند.

براساس آنچه PC World می‌نویسد، تیم قرمز ازطریق فناوری FidelityFX Super Resolution محتواهای گرافیکی دارای وضوح پایین را آپ‌اسکیل می‌کند تا وضوح بالاتری داشته باشند. در صورت استفاده از فناوری AMD فشار واردشده به کارت گرافیک کمتر از حالتی است که بازی را به‌صورت پیش‌فرض روی همان وضوحِ بالاتر اجرا کنید. نحوه‌ی عملکرد فناوری FSR مشابه زمانی است که محتواهای ویدئویی قدیمی را روی تلویزیونی با پنل 4K اجرا می‌کنید.

FSR 1.0 مبتنی‌بر فرایندی بود که AMD آن را آپ‌اسکیل فراگیر خطاب می‌کرد. بااین‌حال FSR 2.0 لایه‌ی جدیدی به این فرایند اضافه می‌کند و با بهره‌گیری از چندین فریم و بردار حرکتی، تصویر آپ‌اسکیل‌شده را به شکلی دقیق‌تر و جذاب‌تر بازسازی می‌کند. با وجود پیچیده‌تر شدن فناوری FSR در نسل جدید، همچنان استفاده از این فناوری فشار کمتری به پردازنده‌ی گرافیکی سیستم وارد می‌کند.

فناوری FSR برخلاف رقیبش یعنی Nvidia DLSS نیازی به سخت‌افزار ویژه یا یادگیری ماشین ندارد و به‌همین دلیل می‌توان در تنوع بالایی از بازی‌ها و کارت‌های گرافیک از آن استفاده کرد.

    • AMD FSR چیست؟ وضوح فوق‌العاده FidelityFX چگونه کار می‌کند؟

Deathloop یکی از نخستین بازی‌هایی است که از فناوری FSR 2.0 پشتیبانی می‌کند. این ویدئو در یوتیوب بررسی می‌کند که فعال شدن FSR 2.0 چه آثاری روی نحوه‌ی اجرای بازی Deathloop می‌گذارد. نکته‌ی جالب‌توجه این است که FSR 2.0 حتی با پردازنده‌ی گرافیکی مجتمع استیم دک هم سازگاری دارد.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا