عمومی

سونی می‌گوید دوربین گوشی‌‌ها در چند سال آینده به سطح دوربین‌های DSLR ‌می‌رسد

سونی معتقد است کیفیت تصویر دوربین گوشی‌های هوشمند در آینده‌‌ای نزدیک از کیفیت دوربین‌های DSLR فراتر خواهد رفت. تروشی شیمیزو رئیس و مدیرعامل واحد Semiconcuctor Solutions (SSS) به‌تازگی در جلسه‌ی توجیهی-تجاری این شرکت گفت تا چندسال آینده تصاویر گرفته‌شده با گوشی‌های دوربین‌دار از آنچه دوربین‌های DSLR ثبت می‌کنند احتمالاً بهتر خواهد بود.

همان‌طور که TechSpot اشاره کرده است، ترکیبی از دیافراگم بزرگ‌تر و فناوری پیشرفته حسگر تصویر، در رسیدن به این هدف مؤثر خواهند بود. گزارش Nikkei به‌طور خاص به فناوری پیکسل ترانزیستور دولایه و پردازش هوش مصنوعی اشاره می‌کند که به‌طور مؤثر نور هر پیکسل را دو برابر افزایش می‌دهد.

دوربین DSLR سونی

سونی سال گذشته فناوری پیسکل ترانزیستور دو‌ لایه‌ خود را معرفی کرد. حسگرهای تصویر سنتی CMOS هم فتودیودها و هم ترانزیستورهای پیکسلی را روی یک بستر قرار می‌دهند، اما فناوری جدید این شرکت، آن‌ها را در زیرلایه‌ای مختلف قرار می‌دهد. به‌گفته‌ی شرکت مذکور، فناوری مورد اشاره منجر به بهبود محدوده‌ی داینامیک و کاهش نویز خواهد شد و نتیجه‌ی همه‌ی این تغییرات بهبود کیفیت تصویر خواهد بود.

  • حسگر IMX800 سونی از اندازه ۱/۱٫۴۹ اینچ و وضوح ۵۴ مگاپیکسلی بهره می‌برد
  • حسگر دوربین اصلی ۱۲ مگاپیکسلی Xperia 1 IV سونی تفاوتی با دو نسل قبلی ندارد

همان‌طور که وب‌سایت تک‌رادار نیز اشاره کرده، دوربین‌های گوشی‌های هوشمند و دروبین‌های دیجیتال مستقل، مدتی است که در جهت مخالف حرکت می‌کنند. با وجود روند بهبود کیفیت دوربین گوشی‌های هوشمند، افراد بیشتری از دوربین‌های عکاسی اختصاصی به استفاده از دوربین گوشی‌های هوشمند روی آورده‌اند یا در درجه‌ی اول دوربین مستقل خریداری نمی‌کنند؛ زیرا کیفیت تصاویر دوربین‌های گوشی‌های هوشمند امروزی گاهی حتی با نمونه‌های ثبت‌شده با دوربین‌های DSLR برابری می‌کند.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا