رمز ارز

زور دولت آمریکا به ارزهای دیجیتال نرسید!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گفته برد شرمن (Brad Sherman)، نماینده کنگره ایالات متحده، بعید است که دولت این کشور به این زودی‌ها ارزهای دیجیتال را ممنوع کند.
شرمن در مصاحبه جدید خود گفته که صنعت کریپتو در طول سال‌ها بسیار قدرتمند شده و کمک‌های مالی بالا به سیاستمداران و لابی قوی رمزارزها، ممنوعیت عمومی آنها را غیرممکن کرده است:

ما در ابتدا آنها را ممنوع نکردیم؛ چون فکر نمی‌کردیم به این اندازه مهم باشند و اکنون نمی‌توانیم آنها را ممنوع کنیم؛ چون پول و قدرت زیادی پشت آنها است.

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!
دریافت جایزه

شرمن یکی از منتقدان معروف ارزهای دیجیتال است که از سال ۲۰۱۹ خواستار ممنوعیت رمزارزها بود. تقریباً سه سال بعد، او موضع خود نسبت به این دارایی‌ها را کمی نرم‌تر کرد و گفت که از تنظیم بازار ارزهای دیجیتال حمایت می‌کند. با این حال، شرمن همچنان نگران سوءاستفاده مجرمان از ارزهای دیجیتال است. او بارها اعلام کرده که ارزهای دیجیتال، تروریسم و سایر فعالیت‌های مجرمانه را تسهیل می‌کنند.
اگرچه دولت آمریکا قصد اعمال ممنوعیت کلی برای ارزهای دیجیتال را ندارد، اما ماه گذشته پروتکل بحث‌برانگیز تورنادو کش (Tornado Cash) را با این دلیل که هکرهای کره شمالی مکرراً از آن برای شستشوی رمزارزهای سرقتی استفاده کرده‌اند، ممنوع و تحریم کرد. این ممنوعیت نشان می‌دهد که دولت آمریکا همچنان می‌تواند بازار رمزارزها را تحت فشار قرار دهد.
در اکتبر سال گذشته، جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو نیز ممنوعیت کامل ارزهای دیجیتال را رد کرده بود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا