عمومی

ریلمی با SZ100 پیش از سامسونگ و اپل قابلیت سنجش دمای بدن را به ساعت‌های هوشمند آورد

چند تولیدکننده‌ی بزرگ ساعت‌های هوشمند، از جمله سامسونگ و اپل، در حال توسعه‌ی ویژگی جدیدی برای سنجش دمای بدن در گجت‌های پوشیدنی خود هستند. سامسونگ ظاهراً قصد داشت تا به‌عنوان اولین شرکت در اواخر سال ۲۰۲۲، ساعت هوشمندی مجهز به قابلیت خواندن دما را ارائه می‌کند؛ اما به‌نظر می‌رسد که این فرصت را از دست داده است.

به‌گزارش سم‌موبایل، ریلمی به‌تازگی از ساعت هوشمند جدیدی رونمایی کرده که شباهت زیادی به اپل واچ دارد. این ساعت Techlife SZ100 نام دارد و همان‌طور که ممکن است تا به حال حدس زده باشید، دارای حسگر دمای بدن است. SZ100 احتمالاً چند روز دیگر با قیمت پایین ۳۲ دلار وارد بازار هند می‌شود.

ساعت ریلمی Realme Watch SZ100 در دو رنگ

ساعت هوشمند SZ100 ریلمی

سامسونگ روی ویژگی خواندن دمای بدن به سری گلکسی واچ خود کار می‌کند و در ابتدا، شایعه شده بود که گلکسی واچ ۵ از این ویژگی سلامت جدید بهره خواهد برد.

باوجوداین، گزارش‌های بعدی مدعی شدند که سامسونگ به‌دلیل مشکلاتی که در توسعه‌‌ی الگوریتم خواندن دقیق دما دارد، بسیار کندتر از حد انتظار پیش می‌رود و شاید وجود این ویژگی تا سال ۲۰۲۳ به تعویق بیفتد. اپل نیز با مشکلات مشابهی رو‌به‌رو شد؛ اما براساس گزارش‌ها بر آن‌ها غلبه کرده و احتمالاً ویژگی مذکور را به ساعت آینده خود، یعنی اپل واچ سری ۸ اضافه خواهد کرد.

اگرچه سامسونگ اولین نخواهد بود، راهکار آن می‌تواند پیشرفته‌تر از ریلمی باشد

ریلمی SZ100 ظاهراً اولین ساعت هوشمندی است که حسگر خواندن دمای بدن را ارائه می‌دهد. باوجوداین، شرکت مذکور تأکید می‌کند که این حسگر را نباید به‌عنوان جایگزینی برای دستگاه‌های پزشکی استفاده کرد؛ چراکه دما را به‌طور سطحی می‌سنجد.

به عبارت دیگر، دقت حسگر به‌خصوص با توجه به قیمت پایین این ساعت هوشمند زیر سؤال می‌رود. ریلمی شاید در بحث بازاریابی برای شکست‌ دادن اپل و سامسونگ در بازار این ویژگی سلامتی را اضافه کرده؛ اما مفید‌ بودن آن هنوز مشخص نشده است.

  • پوشیدنی‌های مختلف ازجمله اپل واچ در ردیابی کالری ضعیف هستند

از طرفی دیگر، سامسونگ ظاهراً می‌خواهد در پوشیدنی آینده‌اش از همان ابتدا همه چیز عملکرد درستی داشته باشد. الگوریتمی که حسگر را نیرو می‌دهد باید دقیق باشد و به مشتریان اجازه دهد تا خوانش‌های قابل اتکا داشته باشند، حتی اگر گلکسی واچ مورد نظر یک دستگاه پزشکی نباشد.

اینکه آیا راهکار سامسونگ پیشرفته‌تر از ریلمی خواهد بود یا خیر، زمان به ما نشان خواهد داد؛ اما پیش‌بینی می‌شود که به‌دلیل تعویق، گلکسی واچ در این زمینه بهتر از SZ100 عمل می‌کند.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا