عمومی

رشد بازار کامپیوتر پس از ۲ سال؛ لنوو و اچ‌پی به رتبه‌های اول و دوم تکیه دادند

رشد بازار کامپیوتر پس از ۲ سال؛ لنوو و اچ‌پی به رتبه‌های اول و دوم تکیه دادند

شرکت تحقیقاتی IDC در گزارشی جدید، حجم عرضه‌ی جهانی کامپیوترهای شخصی در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۴ را منتشر کرد و بر اساس همین آمار، اپل در رشد سالانه رتبه‌ی اول را از آنِ خود کرده است.

فروش جهانی کامپیوترهای شخصی در دو سال گذشته با رکود چشمگیری مواجه شده بود؛ اما در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۴ جان دوباره‌ای گرفت.

اپل در بازه‌ی زمانی مورد بحث شاهد افزایش ۱۴٫۶ درصدی فروش مک بوک و سایر کامپیوترهایش در مقایسه با سال ۲۰۲۳ بود. اپل در این سه ماه حدود ۴٫۸ میلیون مک را به فروش رساند.

جدول آمار فروش لپ‌تاپ و سهم بازار شرکت‌های جهان

از لحاظ رشد سالانه، ایسر با رشد ۹٫۲ درصدی در جایگاه دوم قرار گرفت و لنوو با رشد ۷٫۸ درصدی، جایگاه سوم را به خود اختصاص داد.

دررابطه‌با سهم کلی بازار، لنوو با در اختیار داشتن ۲۳ درصد از سهم در سکوی اول ایستاد. اچ‌پی با ۲۰٫۱ درصد در جایگاه دوم و دل با ۱۵٫۵ درصد در جایگاه سوم قرار گرفت.

فروش مک‌ رشد سالانه‌ی ۱۴٫۶ درصدی داشت، اما کامپیوترهای اپل تنها ۸٫۱ درصد از سهم بازار را به خود اختصاص دادند.

با توجه به آمار منتشرشده، به‌نظر می‌رسد تقاضا برای کامپیوترهای شخصی در چین با افت مواجهه شده؛ درحالی‌که که حجم عرضه‌ی کامپیوترهای شخصی در بیشتر مناطق از جمله آمریکا، اروپا، خاورمیانه و آفریقا رشد کرده است.

چین بزرگ‌ترین مصرف‌کننده‌ی کامپیوترهای شخصی به‌حساب می‌آید. فشارهای ضدتورمی در چین مستقیماً روی بازار جهانی کامپیوترهای شخصی تأثیر گذاشته و باعث شده است رشد کلی کمتر از حد انتظار باشد.

منبع : زومیت
مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا