روباتيك

ربات تسلا به یک کارگر حمله کرد

ربات تسلا به یک کارگر حمله کرد

او در جریان نقصی که در کارخانه «گیگا تگزاس» این شرکت در نزدیکی آستین در ایالات متحده رخ داد، به یکی از مهندسان شرکت حمله کرد.

شاهدان این حادثه از وحشتی که همکارشان در هنگام حمله توسط یک ربات که برای برداشتن و جابجایی قطعات خودرو از آلومینیوم تازه ساخته شده، صحبت کردند.

به گفته شاهدان عینی، این ربات پنجه‌هایش را در پشت و بازوی همکارشان فرو کرد. این ربات مرد را که در آن زمان برنامه‌ای برای دو ربات تسلا در نزدیکی خود آماده می‌کرد، گیر انداخت و با فرو کردن پنجه‌های فلزی خود در پشت و بازوی کارگر، جریانی از خون را در کف کارخانه به راه انداخت.

در گزارش آسیب، که تسلا باید طبق قانون برای حفظ معافیت‌های مالیاتی سودآور تگزاس به مقامات ارائه کند، ادعا می‌کند که مهندس به مرخصی کار نیاز ندارد.

اما یک وکیل مدافع کارگران قراردادی تسلا در گیگا تگزاس گفت که بر اساس گفتگوهایش با کارگران آنجا معتقد است که تعداد جراحات در کارخانه کمتر گزارش شده است.

این حادثه که منجر به زخمی شدن دست چپ قربانی شد، در حالی رخ داد که هیچ آسیب دیگری مربوط به ربات‌های تسلا در کارخانه تگزاس در سال ۲۰۲۱ یا ۲۰۲۲ به تنظیم کننده‌ها گزارش نشده است. این حادثه در بحبوحه نگرانی‌های فزاینده در مورد خطرات روبات‌های خودکار در محل کار رخ می‌دهد.

گزارش‌ها از افزایش صدمات ناشی از ربات‌ها در مراکز حمل و نقل آمازون یا در خودروهای خودران، در میان دیگران، باعث شده که برخی، ادغام سریع فناوری جدید را زیر سوال ببرند.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا