رمز ارز

راه‌اندازی یک صرافی رمزارزی جدید توسط تلگرام!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

پاول دوروف (Pavel Durov)، بنیانگذار تلگرام، در اظهارات اخیر خود از برنامه‌های جدید این پیام‌رسان برای ارائه محصولات رمزارزی غیرمتمرکز، از جمله صرافی رمزارزی و کیف‌پول‌های غیرحضانتی خبر داده است. دوروف در کانال رسمی تلگرام گفته که با این سرمایه‌گذاری جدید، به دنبال اصلاح تمرکز موجود در نهادهای رمزارزی است، عاملی که به گفته او، میلیون‌ها کاربر را ناامید کرده است.
دوروف همچنین خاطرنشان کرد که اکوسیستم فعلی بلاکچین از اصل بنیادین خود در ترویج غیرمتمرکزسازی منحرف شده است. به گفته بنیانگذار تلگرام، در حال حاضر قدرت دنیای رمزارزها در چند دست متمرکز شده و به همین دلیل، جای تعجبی نیست که حادثه FTX رخ داده است.
دوروف می‌گوید:

راه‌حل واضح است: پروژه‌های مبتنی بر بلاکچین باید به ریشه و اصل خود بازگردند – غیرمتمرکزسازی. کاربران ارزهای دیجیتال باید از تراکنش‌های بدون نیاز به اعتماد (trustless) و کیف پول‌های خود حضانتی – که به هیچ شخص ثالثی متکی نیستند – استفاده کنند.

دریافت ۲۰۰,۰۰۰ شیبا رایگان
با ثبت نام در صرافی ارز پلاس ۲۰۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!
دریافت جایزه

علاوه بر این، دوروف همچنین از توسعه‌دهندگان بلاکچین خواسته تا محصولاتی بسازند که استفاده از آنها برای عموم آسان باشد. به طور ویژه، او به اتریوم اشاره کرده که «حتی پس از بهینه‌سازی‌های اخیرش، قدیمی و گران باقی مانده است.»
شایان ذکر است که تلگرام اخیراً با چندین محصول وارد فضای رمزارزی شده است. به عنوان مثال، کاربران این پیام‌رسان اکنون می‌توانند بدون خروج از برنامه و با استفاده از The Open Network (TON)، ارزهای دیجیتال را خریداری کرده و بفروشند.

منبع فاین بولد

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا