رمز ارز

دزدی ۹ میلیارد دلاری از ارز دیجیتال سیف‌مون!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در روز چهارشنبه، مهاجمان تقریباً 9 میلیون دلار را از استخر نقدینگی توکن Safemoon تخلیه کردند. این دزدی پس از دستکاری یک قسمت معیوب در قراردادهای هوشمند سیف‌مون اتفاق افتاد.
داده‌های بلاکچین نشان می‌دهد که چندین توکن در ساعات اولیه روز چهارشنبه در یک تراکنش رد و بدل شده است و مهاجم یا مهاجمان در نهایت میلیاردها توکن SFM Safemoon را که روی یک LP قفل شده بودند، دزدیده‌اند.
استخر نقدینگی (Liquidity Pool)، سبدی از توکن است که در یک قرارداد هوشمند قفل شده است. استخرهای نقدینگی برای تسهیل تجارت غیرمتمرکز، اعطای وام و استقراض بین کاربران بدون اتکا به اشخاص ثالث، استفاده می شوند.
توکن‌های SFM Safemoon در ساعات اولیه آسیا، بیش از 40 درصد سقوط کردند و در زمان انتشار این خبر، کمی بهبود یافتند.
ارز دیجیتال Safemoon یک توکن مالی غیرمتمرکز (DeFi) است که دارای چهار عملکرد است که در طول هر معامله انجام می‌شود: بازتاب کارمزد، کسب LP، سوزاندن توکن و صندوق رشد. با این عوامل Safemoon توانست به یکی از بزرگ‌ترین برندگان در بازار صعودی 2021 تبدیل شود.
جان کارونی، مدیر عامل Safemoon در یک توییت گفت که این دستکاری به یک LP در BNB Chain مربوط می‌شود و تأکید کرد که DEX آن‌ها ایمن است. کارونی گفت که این نفوذ در نهایت فقط بر استخر SFM:BNB LP تأثیر گذاشته است.
برخی از توسعه‌دهندگان به یک توکن‌سوزی معیوب در قراردادهای هوشمند Safemoon به عنوان دلیل اصلی این نفوذ اشاره کردند.

۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!


ثبت نام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا