رمز ارز

خودپردازهای رمزارزی، یکی از شاخه‌های آینده‌دار صنعت کریپتو!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

پیش‌بینی می‌شود که بازار جهانی دستگاه‌های خودپرداز رمزارزی طی پنج سال آینده با سرعتی بالا رشد کند. بر اساس نتایج تحقیقات پیش‌بینی می‌شود که ارزش این صنعت تا سال ۲۰۲۷ به نیم میلیارد دلار برسد.
شرکت Research and Markets در گزارش جدیدی که منتشر کرده، نرخ رشد ترکیبی سالانه ۵۹ درصدی را برای این صنعت از سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۷ تخمین می‌زند. این شرکت، ارزش فعلی بازار خودپرداز ارزهای دیجیتال را ۴۶٫۴ میلیون دلار ارزیابی می‌کند و انتظار دارد این رقم طی پنج سال به ۴۷۲ میلیون دلار افزایش یابد.
محرک‌های اصلی این رشد، شامل حواله‌های رو به رشد و نقل و انتقالات وجوه در کشورهای در حال توسعه، نوسان مقررات پولی و افزایش راه‌اندازی خودپردازهای رمزارزی در سراسر جهان است.
این گزارش همچنین به محدودیت‌های رشد این صنعت نیز می‌پردازد که شامل ارگان‌های نظارتی نامشخص در کشورهای مختلف، عدم آموزش و درک فنی از ارزهای دیجیتال و نگرانی‌های امنیتی و حریم خصوصی و چالش‌های فنی پیرامون مقیاس‌پذیری تأسیسات می‌باشد.
طبق آخرین آمارها، ایالات متحده همچنان بازار قابل‎توجهی برای دستگاه‌های خودپرداز ارزهای دیجیتال است که ۸۸ درصد از خودپرداز ارزهای دیجیتال در سراسر جهان را دارا می‌باشد. بطوری‌که در ۱۰ روز اول جولای ۲۰۲۲، حدود ۶۴۱ دستگاه خودپرداز در ایالات متحده راه‌اندازی شده است. کانادا دومین فراوانی در استفاده از دستگاه خودپرداز رمزارزی را دارد.
در همین حال، لازم به ذکر است که رکود کلی در بازارهای ارزهای دیجیتال، بر روی عرضه و نصب دستگاه‌های خودپرداز رمزارزی جدید نیز تأثیر داشته است، به طوری‌که نرخ نصب‌ خودپردازهای رمزارزی جدید در طول سال ۲۰۲۲ کاهش چشمگیری را نشان می‌دهد.

منبع کوین تلگراف

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا