رمز ارز

حل مشکل بحران جهانی انرژی به کمک استخراج بیت کوین؟!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

یکی از بزرگ‌ترین نگرانی‌هایی که مقامات در مورد پذیرش گسترده بیت کوین مطرح می‌کنند، نیازهای آن به انرژی است. در حالی که نوآوری در تولید چیپ‌ست به کاهش هزینه‌های عملیاتی مربوط به استخراج بیت کوین کمک کرده است، گزارش جدیدی از تیم تحقیقاتی Arcane پتانسیل بازار را برای تحول صنعت انرژی نشان می‌دهد.
به دلیل هزینه پایین واکنش، استخراج بیت کوین، مکمل رشد شبکه‌های بادی و خورشیدی با انرژی‌های اغلب ناپایدار و غیرقابل‌کنترل در جهت کاهش آلودگی‌های زیست‌محیطی است. نتایج تحقیقات Arcane‌ نشان می‌دهند که استخراج بیت کوین می‌تواند به حل مسائل مربوط به شعله‌ور شدن گاز، هنگام استخراج نفت نیز کمک کند.
موسسه Arcane‌ همچنین استدلال می‌کند که ماینرهای بیت کوین می‌توانند عملیات استخراج خود را در کنار چاه‌های نفت، راه‌اندازی کنند. این موسسه می‌گوید که به ازای هر ۱۰۰۰ دلار سرمایه‌گذاری برای استخراج بیت کوین، سالانه ۶٫۳۲ تن CO2 کمتری تولید می‌شود. همین رقم سرمایه‌گذاری در انرژی‌های بادی و خورشیدی تنها منجر به کاهش به ترتیب ۱٫۳ و ۰٫۹۸ تن CO2‌ در سال می‌شود.
این گزارش عنوان می‌کند که از گرمای تولیدشده توسط فرآیند استخراج بیت کوین می‌توان برای گرم کردن خانه‌ها یا در صنایع مختلف هم استفاده کرد. از آنجایی که گرمایش تقریبا ۴۰ درصد از انتشار کربن دی‌اکسید جهان را تولید می‌کند، استفاده مجدد از گرما می‌تواند کمک بزرگی به صنعت انرژی باشد.
اهمیت نتایج تحقیقات فوق، در حال حاضر که منطقه یورو در بحبوحه بحران گاز و انرژی به تورم رکورد ۹٫۱ درصدی رسیده است، دوچندان می‌شود. طبق گزارش‌ها، انرژی، بیشترین فشار قیمت را با نرخ سالانه ۳۸٫۳ درصد در ماه گذشته در کشورهای منطقه یورو داشته است.

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!
دریافت جایزه
منبع کوین تلگراف

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا