شبكه اجتماعی

جو بایدن توییتر را متهم به دروغ‌پراکنی کرد

این درحالی است که هفته گذشته ایلان ماسک توئیتر را خرید و تغییراتی در آن از جمله اعمال هزینه اشتراک ۸ دلاری برای سرویس تیک آبی و اخراج وسیع کارمندان به دلیل وضعیت اقتصادی آمریکا، انجام داده است.

به گزارش lastech از مهر، توئیتر روز گذشته اعلام کرد نیمی از کارمندان خود را اخراج کرده البته نیروهای اخراجی مربوط به تیم های کوچک تری با مسئولیت جلوگیری از گسترش اخبار جعلی بوده اند. در این میان آگهی دهندگان نیز به دلیل نگرانی های مربوط به بازبینی محتوا از تبلیغ در این شبکه اجتماعی خودداری کرده اند.

بایدن در سخنرانی خود گفت: اکنون همه ما درباره یک چیز نگران هستیم: ایلان ماسک شرکتی را می خرد که انبوهی از اکاذیب در سراسر جهان را نشر می دهد. توئیتر عملاً هیچ بازبین محتوایی در آمریکا ندارد. اکنون چگونه می توان انتظار داشت کودکان درک کنند چه چیزی در معرض خطر قرار دارد؟

کارین ژان پیر سخنگوی کاخ سفید نیز پیش از این به خبرنگاران گفته بود باید درباره نیاز به کاهش نفرت پراکنی و اخبار جعلی به طور شفاف سخن گفته است. او در این باره گفته بود: این امر به توئیتر، فیس بوک و هر پلتفرم اجتماعی مربوط است که کاربران می توانند اخبار جعلی منتشر کنند.

این در حالی است که ماسک تعهد کرده بود آزادی بیان را در توئیتر احیا کند و از سوی دیگر اجازه ندهد این پلتفرم به جهنم سقوط کند. اما شرکت های بزرگ آگهی دهنده از ماه ها قبل درباره خرید توئیتر توسط ماسک اظهار نگرانی کرده بودند.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا