تکنولوژی

جدیدترین گزارش Speedtest از افزایش ناچیز سرعت اینترنت ایران خبر می‌دهد

اسپیدتست ماهانه گزارشی درباره سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان و کشورهای مختلف منتشر می‌کند و حالا در جدیدترین گزارش، سرعت اینترنت در کشورمان افزایش یافته، هرچند این افزایش اندک است.

در جدیدترین گزارش Speedtest برای ماه آوریل 2022 سرعت اینترنت در جهان افزایش پیدا کرده که این موضوع در بخش اینترنت ثابت بیشتر به چشم می‌خورد. در گزارش ماه مارس، سرعت اینترنت ثابت برابر 62.52 مگابیت بر ثانیه بود که در گزارش ماه آوریل به 63.46 مگابیت بر ثانیه افزایش یافته است.

میانگین سرعت اینترنت ثابت و موبایل جهان در آوریل 2022

همانطور که گفتیم سرعت اینترنت موبایل هم در سطح جهان افزایش داشته و از 29.96 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به 30.75 مگابیت بر ثانیه رسیده است. با نگاه به تصاویر بالا متوجه می‌شوید که در ماه‌های گذشته با افزایش پیوسته سرعت اینترنت در سطح جهان مواجه بوده‌ایم.

سرعت اینترنت ثابت ایران

به سرعت اینترنت ثابت در کشورمان می‌رسیم. طبق گزارش ماه آوریل اسپیدتست، سرعت اینترنت ثابت در ایران افزایش پیدا کرده، هرچند این افزایش چندان قابل توجه نیست. در حقیقت این سرعت از 9.95 مگابیت بر ثانیه به 10.23 مگابیت بر ثانیه افزایش پیدا کرده است. با این سرعت، رتبه ایران یک رتبه بهبود داشته و حالا در رتبه 144ام جهان قرار داریم.

میانگین سرعت اینترنت ثابت در ایران آوریل 2022

در سطح جهان رتبه‌های اول تا سوم تغییری نداشته‌اند و به ترتیب سنگاپور، شیلی و تایلند در این جایگاه‌ها به چشم می‌خورند. سنگاپور که در بالاترین رتبه قرار گرفته، سرعت 207.61 مگابیت بر ثانیه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در لیست آوریل جای رتبه‌های چهارم و پنجم عوض شده و حالا هنگ‌کنگ چهارم است.

سرعت اینترنت موبایل ایران

در بخش اینترنت موبایل هم سرعت در کشورمان افزایش یافته و از 24.90 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به 24.95 مگابیت بر ثانیه رسیده که البته بسیار ناچیز است. با این وجود همین میزان کم هم باعث شده که رتبه کشورمان بهبود پیدا کند و حالا در رتبه 73ام جهان قرار داریم.

میانگین سرعت اینترنت موبایل در ایران در آوریل 2022

در سطح جهانی اگرچه امارات متحده عربی با سرعت 134.48 مگابیت بر ثانیه همچنان در رتبه اول به چشم می‌خورد، اما جایگاه‌های بعدی تغییراتی را تجربه کرده‌اند. برای مثال حالا قطر دومین کشور از نظر سرعت اینترنت موبایل به حساب می‌آید و نروژ سوم است.

در رتبه چهارم همچنان کره جنوبی قرار دارد، اما عربستان سعودی و کویت هر کدام با دو پله صعود در رتبه‌های پنجم و ششم قرار گرفته‌اند. سرعت اینترنت موبایل در این کشورها به ترتیب برابر 105.42 و 105.14 مگابیت بر ثانیه است که تفاوت چشمگیری با سرعت 24.95 مگابیتی ایران دارند.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا