شبكه اجتماعی

تیک‌تاک در دستگاه‌های دولتی ایرلند ممنوع می‌شود

چند کشور غربی از جمله انگلیس، آمریکا و اعضای اتحادیه اروپا به دلیل نگرانی های امنیتی تیک تاک را ممنوع کرده اند. دو موسسه بزرگ سیاستگذار اتحادیه اروپا نیز ماه گذشته نیز استفاده از این اپ را ممنوع کردند.

به گزارش lastech از مهر، تیک تاک که به شرکت چینی بایت دنس تعلق دارد، به دلیل بیم از دسترسی دولت چین به داده های کاربران و سواستفاده از آن برای منافع خود تحت تحقیقات وسیعی قرار دارد.

ریچارد براون رییس مرکز ملی امنیت سایبری ایرلند اعلام کرد تیک تاک مقدار زیادی از داده های خصوصی کاربران را جمع آوری می کند و این امر با توجه به ماهیت قانون جمع آوری اطلاعات چین نوعی ریسک به وجود می آورد.

براون در یک مصاحبه گفت: مشکل ما این نیست که نمی دانیم چه اتفاقی روی می دهد، بلکه نمی توانیم از وقوع آن جلوگیری کنیم. هنگامیکه ریسکی در چنین بستری وجود داشته باشد، ما را در وضعیتی قرار می دهد که به طور منطقی باید روشی ریسک محور به کار بگیریم و تضمین کنیم داده های دولتی به این شکل به خطر نمی افتند.

تیک تاک در دوبلین (پایتخت ایرلند) برخی عملیات های اروپایی خود از جمله حریم خصوصی و حفاظت از داده ها را کنترل می کند. این اپ ماه گذشته اعلام کرد دومین مرکز داده در ایرلند را افتتاح می کند و فرایند انتقال اطلاعات به خارج از اتحادیه اروپا را کاهش می دهد.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا