موبایل

تلفن همراه صورت شما را چروکیده می‌کند

تلفن‌ همراه بیش از آنچه که تصور می‌شود برای سلامتی انسان مضر است. امروز چه بیرون از خانه باشید و زیر اشعه فرابنفش خورشید و چه در خانه و پای کامپیوتر و خیره به صفحه تلفن همراه، پوست شما در حال آسیب دیدن است.

به گزارش lastech و به نقل از ایندیپندنت، محققان دانشگاه اورگان در تحقیقی که در مجله Fronties in Aging منتشر کردند، به این نتیجه رسیدند که نور صفحه تلفن همراه، کامپیوتر و دیگر دستگاه‌های حاوی نمایشگر ال‌ای‌دی LED، به ایجاد چروک روی پوست کمک می‌کند.

پیامد خیره شدن بیش از اندازه به صفحه موبایل آسیب به طیف وسیعی از سلول‌ها از سلول‌های پوستی تا اعصاب و چشم است.

براساس این تحقیق، دورماندن از نور آبی، یکی از راه‌های جوان ماندن است.

این درحالی است که امروز بخش قابل توجهی از جمعیت جهان دست‌کم چند ساعتی از ساعات بیداری را پای تلفن همراه و کامپیوتر سپری می‌کند.
 

براساس این گزارش، عوامل متعددی به پیری می‌انجامد، اما در سطح سلولی، زمانی که سلول‌ها نتوانند خودشان را ترمیم کنند یا سلول‌های سالم جدید تولید کنند، پیری اتفاق می‌افتد. زمانی که سلول‌ها نتوانند عملکرد بهینه‌ای داشته باشند به خودتخریبی روی می‌آورند که نشانه‌های آن در ظاهر انسان و کل بدن پدیدار می‌شود.

این تحقیق می‌گوید نور آبی ناشی از تلفن همراه و لپ‌تاپ می‌تواند متابولیسم سلول‌ها را مختل کند.

در ادامه این تحقیق به نقش قرارگیری بیش از اندازه در مقابل نور نمایشگر تلفن همراه و کامپیوتر در بروز چاقی و مشکلات روانی اشاره شده است. روندی که می‌تواند مرگ زودهنگام را به همراه داشته باشد.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا