اينترنت

تلاش چینی‌ها برای از بین بردن ماهواره‌های استارلینک

این بخشی از پژوهش محققان چینی است که در ژورنال« مدرن دفنس تکنولوژی» منتشر شده است. به عقیده مولفان پژوهش، ممکن است از ماهواره های استارلینک برای مقاصد نظامی استفاده شود که هدف آن کمک به کشورهای دیگر و تهدید امنیت ملی چین باشد.

طبق گزارش نشریه ساوت چاینا مورنینگ پست، محققان خواهان توسعه قابلیت های ضدماهواره‌ای از جمله روش های از بین بردن سخت و نرم هستند.

به گزارش lastech از مهر، روش از بین بردن سخت این ماهواره شامل نابود کردن فیزیکی آنها به وسیله موشک است. از سوی دیگر روش نرم از بین بردن ابزارهای مذکور هدف گرفتن نرم افزار و سیستم عامل ماهواره است.

علاوه بر آن محققان معتقدند باید یک سیستم نظارتی با توانایی ردیابی هریک از ماهواره های استارلینک توسعه یابد. چنین سیستم یکی از نگرانی های محققان چینی درباره احتمال ارسال بار نظامی به فضا همراه ماهواره های مذکور را برطرف می کند.

در بخشی از گزارش آمده است: هرچند استارلینک ادعا می کند یک برنامه غیرنظامی است که اینترنت پرسرعت فراهم می کند، اما پس زمینه نظامی قدرتمندی دارد. سایت های پرتاب آن در مقرهای نظامی ساخته شده اند. اسپیس ایکس قبلا بودجه هایی از نیروی هوایی آمریکا دریافت کرد تا شیوه برقراری ارتباط بین ماهواره استارلینک با هواپیمای نظامی در شرایط رمزگذاری شده را بررسی کند.

محققان چینی هشدار داده اند پروژه استارلینک سرعت ارتباطات جت های جنگنده و پهپادها را تا ۱۰۰ بار افزایش می دهد.

آنها در بخش دیگری از گزارش خود هشدار داده اند: ماهواره های پروژه استارلینک پس از تکمیل شدن قادر به حمل ابزارهای شناسایی، ناوبری و آب و هواشناسی هستند که قابلیت های جنگی ارتش آمریکا در حوزه هایی مانند شناسایی مناطق دورافتاده، ارتباطات، ناوبری و مکان یابی، حمله و غیره افزایش دهد.

در این میان محققان روش از بین بردن نرم ماهواره ها را ترجیح می دهند زیرا نابود کردن ماهواره ها زباله های فضایی به و جود می آورد که در فعالیت های چین تداخل ایجاد می کند.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا