رمز ارز

تحلیل تکنیکال هفتگی بیت کوین و اتریوم (هفته اول آذر)

زمان مطالعه: 3 دقیقه

سقوط صرافی FTX ضربه بزرگی به احساسات سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال وارد کرد. اگرچه بهبود سریع بازار بعید به نظر می‌رسد، اما شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین Chainalysis با مقایسه ورشکستگی صرافی FTX با سقوط صرافی Mt. Gox، اعلام کرده که صنعت کریپتو می‌تواند این بحران را نیز پشت سر بگذارد.

دریافت ۲۰۰,۰۰۰ شیبا رایگان
جشنواره ویژه صرافی ارز پلاس با ۲۰۰,۰۰۰ شیبا جایزه برای هر نفر!
دریافت جایزه

از سوی دیگر و به گزارش سایت کوین تلگراف، بر اساس داده‌های جدید منتشرشده توسط شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین Glassnode، تعداد کیف پول‌هایی که حداقل یک بیت کوین یا بیشتر را نگهداری می‌کنند، در ماه نوامبر افزایش یافته و به ۹۵۰ هزار کیف پول رسیده است.

در این میان، بیت ‌کوین و اکثر آلت ‌کوین‌های برتر شاهد یک رالی بهبود هستند، اما آیا این رالی بهبود همچنان ادامه خواهد داشت؟ در ادامه، به بررسی نمودار قیمتی دو رمزارز برتر بازار، یعنی بیت کوین و اتریوم می‌پردازیم.

بیت کوین

در تاریخ ۲۱ نوامبر، قیمت بیت کوین از ۱۵،۴۷۶ دلار بازگشت که نشان‌دهنده خرید در سطوح پایین‌تر توسط گاوها است. همچنین، شاخص قدرت نسبی (RSI) یک واگرایی صعودی ایجاد کرده که نشان می‌دهد خرس‌ها ممکن است در حال از دست دادن قدرت خود باشند.

نمودار روزانه BTC/USDT.

اکنون خریداران سعی خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر ناحیه مقاومت بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱۷،۱۸۶ دلار) و ۱۷،۶۲۲ دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، جفت BTC/USDT می‌تواند شاهد تغییر احتمالی روند باشد. سپس، این جفت می‌تواند به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (۱۸،۷۱۸ دلار) صعود کند و پس از آن، سطح روانی ۲۰ هزار دلار را به چالش بکشد.

در مقابل، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت بالاسری کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها در رالی‌ها می‌فروشند. در چنین شرایطی، خرس‌ها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت این جفت ارز را به زیر ۱۵،۵۸۸ دلار کاهش دهند و روند نزولی را از سر بگیرند. حمایت بعدی در جهت نزولی، ۱۲،۲۰۰ دلار است.

اتریوم

در تاریخ ۲۲ نوامبر، قیمت اتریوم از حمایت قوی نزدیک به ۱،۰۷۳ دلار بازگشت و در ۲۴ نوامبر، از خط روند نزولی عبور کرد. این نشان می‌دهد که گاوها در تلاش برای بازگشت هستند.

نمودار روزانه ETH/USDT.

جفت ETH/USDT در مرحله بعدی می‌تواند تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (۱،۲۴۸ دلار) افزایش یابد که سطح مهمی است و باید مراقب آن بود. اگر خریداران بتوانند بر این مانع غلبه کنند، این جفت می‌تواند به سمت خط مقاومت الگوی کانال نزولی صعود کند.

از سوی دیگر، اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه کاهش یابد، نشان می‌دهد که احساسات منفی باقی مانده و معامله‌گران در رالی می‌فروشند. در چنین شرایطی، خرس‌ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به خط حمایت کانال بکشانند. اگر این حمایت هم از دست برود، این جفت ممکن است به منطقه حمایت بحرانی بین ۱،۰۰۰ دلار تا ۸۸۱ دلار سقوط کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا