رمز ارز

بیت کوین، بهترین راه برای در امان ماندن از بحران مالی پیش رو!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

موسسه رتبه‌بندی اعتباری Moody’s اخیراً چشم‌انداز خود را در مورد کل سیستم بانکی ایالات متحده از «پایدار» به «منفی» کاهش داده است. این اقدام با توجه به ناکامی‌های اخیر بانک سیلیکون ولی، بانک سیلورگیت و بانک Signature صورت گرفت که باعث شده تنظیم‌کننده‌ها با ارائه طرحی، در جهت نجات سپرده‌گذاران و مؤسسات آسیب‌دیده مداخله کنند.
این آژانس رتبه‌بندی انتظار دارد که اقتصاد ایالات متحده در اواخر سال جاری وارد رکود شود و صنعت مالی را بیشتر تحت فشار قرار دهد. با توجه به کاهش رتبه اخیر توسط مودیز، واضح است که سیستم‌های بانکداری سنتی، مجبورند برای مقابله با خواسته‌ها و چالش‌های دنیای امروز ما تلاش ‌کنند. با افزایش نرخ بهره و ورود اقتصاد به رکود، این احتمال وجود دارد که بانک‌های بیشتری ورشکسته شوند.

۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!


ثبت نام

برخی از علاقه‌مندان به رمزارزها، معتقدند که ارزهای دیجیتال، به ویژه بیت کوین، برای چنین زمانی ایجاد شده‌اند؛ زیرا تولد آنها از بحران مالی سال 2008 آغاز شد. در واکنش به بحران‌های مالی و سقوط بانک‌ها، بیت کوین به بالاترین سطح خود از ژوئن رسید و مرز 26000 دلار را شکست.
در مصاحبه‌ای، Josef Tětek، تحلیلگر Trezor Bitcoin گفت که به نظر می‌رسد افزایش شدید فعلی بیت کوین نتیجه مستقیم «شکننده بودن ظاهری سیستم بانکی» باشد. تِتِک خاطرنشان کرد که بحران بانکی کنونی می‌تواند به طور بالقوه بیت کوین را به یک دارایی امن و بدون ریسک تبدیل کند. او گفت:

بانک‌ها دیگر واقعاً پول ما را نگه نمی‌دارند، بلکه آنها را قرض می‌دهند و دارایی‌های ناپایدار را با آن می‌خرند. سپرده‌گذاران در واقع طلبکاران بانک‌ها هستند. قابل درک است که مردم به دنبال جایگزین‌‌‌هایی مانند بیت کوین هستند.

با ارائه یک سیستم مالی ایمن‌تر، شفاف‌تر و کارآمدتر، بسیاری از علاقه‌مندان به فناوری بر این باورند که امور مالی مبتنی بر بلاکچین و رمزارزها، مانند بیت کوین، می‌توانند نقش مهمی در کاهش خطرات بانکداری سنتی، تضمین دسترسی افراد و کسب‌وکارها به امور مالی و خدمات مورد نیاز آنها، ایفا کنند.

منبع

کوین تلگراف

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا