رمز ارز

بزرگ‌ترین مشکل شبکه سولانا از زبان بنیان‌گذار آن!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

به گفته آناتولی یاکوونکو، یکی از بنیان‌گذاران شبکه سولانا، قطع شدن شبکه همچنان بزرگترین چالش آن است.
یاکوونکو در مصاحبه‌ای با رائول پال، یکی از بنیانگذاران Real Vision، گفت بلاکچین سولانا که در سال 2020 راه‌اندازی شد، تا به حال دچار چندین بار قطعی شبکه شده که ناشی از موارد مختلفی همچون ازدحام فعالیت و ارسال هرزنامه بوده است.
به گفته یاکوونکو، از دیگر دلایل اصلی قطع شدن شبکه که مانند یک نفرین دامن سولانا را گرفته، تراکنش‌های کم هزینه شبکه بوده است. با این حال، در حالی که این قطعی‌ها باعث ممانعت از استفاده کاربران از شبکه شده است، مدیر عامل سولانا گفت که خود شبکه به خطر نیفتاده است.
او همچنین افزود که هر بلاکچین ساختار متفاوتی دارد. به عنوان مثال، یاکوونکو خاطرنشان کرد زمانی که تولید بلاک شبکه بیت کوین در گذشته برای دو ساعت متوقف شد، یک اتفاق عادی به شمار می‌رفت.
یاکوونکو گفت که سولانا به عنوان یک پلتفرم قرارداد هوشمند با سرعت بالا و کم هزینه ساخته شده است و 30 میلیون تراکنش در روز را پردازش می‌کند. سولانا از زمان راه‌اندازی خود در سال 2020 حداقل هفت مورد قطعی شبکه را تجربه کرده است که پنج مورد از آنها در سال 2022 رخ داده است. از جمله مهم‌ترین قطعی‌های شبکه، حمله ناشی از ارسال هرزنامه توسط ربات‌ها به پروتکل Raydium در سپتامبر 2021 و قطعی هفت ساعته این شبکه در می 2022 بود.

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!
دریافت جایزه
منبع کوین تلگراف

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا