تکنولوژی

برخی پردازنده‌های نسل سیزدهم و چهاردهم اینتل در اجراکردن بازی‌ها با مشکل مواجه شده‌اند

برخی پردازنده‌های نسل سیزدهم و چهاردهم اینتل در اجراکردن بازی‌ها با مشکل مواجه شده‌اند

به‌تازگی گزارش‌هایی در مورد مشکل اجرای بازی‌های ویدیویی در برخی سیستم‌های مجهز به پردازنده‌های پیشرفته اینتل از جمله، پردازنده‌های نسل سیزدهم Core i9-13900K و نسل چهاردهم Core i9-14900K منتشر شده است.

طبق این گزارش که توسط ZDNet Korea منتشر شده است، اولین مشکلات زمانی کشف شد که چند بازیکن نسخه آزمایشی بازی مبارزه‌ای Tekken 8 را روی سیستم‌هایی با پردازنده‌ها مذکور اجرا کرده‌اند. در این گزارش‌ها ادعا شده که رایانه شخصی کاربران با پیغام خطایی مبنی بر عدم وجود حافظه کافی مواجه شده است، حتی در صورتی که رایانه شخصی آن‌ها دارای حافظه رم و گرافیک کافی باشد.

همچنین گزارش‌های دیگری در هنگام اجرای بازی‌هایی مانند Battlefield 2042 و فورتنایت (Fortnite) نیز وجود دارد که در تمام آن‌ها، کاربران با پیغام خطای مشابهی مواجه شده‌اند.

اینتل در حال بررسی مشکل پردازنده‌هایش است

برخی پردازنده‌های نسل سیزدهم و چهاردهم اینتل در اجراکردن بازی‌ها با مشکل مواجه شده‌اند

سخنگوی اینتل در بیانیه ای که به ZDNet Korea ارسال کرد، اظهار داشت:

«اینتل از مشکلاتی که هنگام اجرای برخی وظایف خاص در پردازنده‌های هسته‌ای نسل سیزدهم و چهاردهم برای رایانه‌های شخصی رومیزی رخ می‌دهد آگاه است و در حال تجزیه‌وتحلیل آن‌ها با شرکت‌های وابسته اصلی است.»

Ars Technica در گزارش خود، اطلاعات بیشتری در مورد دلیلی که ممکن است باعث مشکلات CPUهای رده بالای اینتل شود، به اشتراک گذاشته است. یک صفحه پشتیبانی در وب سایت اپیک گیمز نیز در مورد حل مشکلات مکرر مربوط به فورتنایت با آن پردازنده‌ها توضیح داده است. در این گزارش گفته‌شده که دارندگان رایانه‌های شخصی با مادربردهای MSI، ایسوس و گیگابایت باید به تنظیمات بایوس خود دسترسی پیدا کنند و تنظیمات SVID Behavior را به Intel Fail Safe تغییر دهید. با این تغییر، بازی‌هایی که هنگام اجرا با مشکل مواجه می‌شدند، ممکن است به درستی اجرا شوند.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا