رمز ارز

بازار بیت کوین در خون غوطه‌ور شد!

زمان مطالعه: 3 دقیقه

به دنبال ورشکستگی صرافی بزرگ FTX در روزهای گذشته، داده‌های درون زنجیره‌ای نشان می‌دهند که تعداد زیادی بیت کوین از صرافی‌ها خارج شده‌اند. در این میان، آلت کوین‌ها نیز با سقوط شدید قیمت روبه‌رو هستند.

به گزارش سایت کوین گپ، بحران صرافی رمزارزی FTX ضربه سختی به کل صنعت ارزهای دیجیتال زد. در همین راستا، داده‌های بازار نشان می‌دهند که قیمت بیت کوین برای اولین بار در دو سال گذشته به زیر ۱۶ هزار دلار سقوط کرده است. در زمان نگارش این خبر، بیت کوین در محدوده قیمتی ۱۵،۸۷۰ دلار معامله می‌شود که نسبت به ۲۴ ساعت گذشته، ۵٫۷۵ درصد و در مقایسه با یک هفته گذشته، بیش از ۲۳ درصد افت دارد.

دریافت ۳۰,۰۰۰ شیبا رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی ارز پلاس ۳۰,۰۰۰ شیبا هدیه بگیر!
دریافت جایزه

در هفته گذشته، بازار ارزهای دیجیتال بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار از دست داده است. داده‌های درون زنجیره‌ای منتشرشده توسط پلتفرم Coinglass نشان می‌دهند که نقدینگی بازار اخیراً به میزان قابل‌توجهی کمتر شده که می‌تواند در آینده نگران‌کننده باشد.

نقدینگی بازار در حال کمتر شدن است.

در این میان، اعتماد کاربران به پلتفرم‌های متمرکز به شدت کاهش یافته است. به گزارش شرکت Glassnode، کل موجودی بیت کوین در صرافی‌ها به کمترین میزان از سال ۲۰۱۸ و به کمتر از ۲٫۳ میلیون رسیده است. در گزارش این شرکت آمده است:

بیش از ۸۰ هزار بیت کوین در ۴ روز گذشته صرافی‌ها را ترک کرده‌اند. مردم بیت کوین‌های خود را از صرافی‌ها خارج می‌کنند تا ریسک طرف مقابل را به حداقل برسانند. انتظار می‌رود این روند همچنان ادامه داشته باشد؛ زیرا افراد بیشتری به دنبال محافظت از دارایی‌های خود بوده و از اعتماد به شخص ثالث اجتناب می‌کنند.

ذخایر بیت کوین در صرافی‌ها.

سولانا بیشترین آسیب را از سقوط FTX می‌بیند!

شرکت آلامدا ریسرچ، متعلق به سم بنکمن-فرید، مدیرعامل سابق FTX، از زمان شروع بحران نقدینگی برای این صرافی، ذخایر سولانا (SOL) خود را در مقادیر زیادی به فروش رسانده است. در نتیجه، این رقیب اتریوم با سقوط ۶۰ درصدی ارزش خود در یک هفته اخیر، بیشترین اصلاح را در بین آلت کوین‌ها داشته است. در زمان نگارش این خبر، سولانا با تجربه یک افت ۱۳ درصدی دیگر در ۲۴ ساعت گذشته، در محدوده قیمتی ۱۲٫۵ دلار معامله می‌شود.

لازم به ذکر است که افت قیمتی قابل‌توجه سولانا، منجر به کاهش ارزش بازار این ارز دیجیتال نیز شده و از این لحاظ، به رتبه ۱۴م بازار سقوط کرده است.

علاوه بر این، توکن‌ صادرشده توسط سروم (Serum)، یک مرکز زیرساخت نقدینگی که توسط FTX ساخته شده و توسط سازندگان بازار و پروتکل‌های وام‌دهی سولانا استفاده می‌شود، در ۲۴ ساعت گذشته، بیش از ۳۶ درصد کاهش یافت.

علاوه بر اینها، بیشتر آلت کوین‌های موجود در بازار نیز در وضعیت قرمز به سر می‌برند که در نتیجه آن، ارزش کل بازار رمزارزها با یک افت ۵٫۵ درصدی در ۲۴ ساعت گذشته، به ۸۰۱ میلیارد دلار رسیده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا