عمومی

ایلان ماسک اپل را در توییتر به تمسخر گرفت

اپل قصد داشت تابستان سال گذشته اکثر کارمندان را مجدداً به محل کار برگرداند. اکثر کارمندان این شرکت از آغاز دنیاگیری ویروس کرونا مشغول دورکاری‌اند. اپل در طرح جدید خود اعلام کرد که کارمندان موظف هستند سه روز در هفته به‌صورت حضوری کار کنند.

از ماه گذشته اپل کارمندان را ملزم کرده دو روز در هفته به محل کار بروند و قرار بود در روزهای آینده کارکنان به سه روز کار حضوری ملزم شوند؛ بااین‌حال عملیاتی شدن طرح جدید اپل تا زمانی نامشخص به تعویق افتاده است.

در همین راستا رسانه‌ی بلومبرگ در توییتی این موضوع را اطلاع‌رسانی کرد. ایلان ماسک در پاسخ به این توییت از یک میم با چنین متنی استفاده کرد: «لباس‌‌های باشگاه را بپوشید و تلویزیون نگاه کنید.» مدیرعامل تسلا ازطریق این میم به‌صورت غیرمستقیم اعلام کرده که با دورکاری مخالف است.

این واکنش از سمت ایلان ماسک عجیب به نظر می‌رسد؛ چون شواهد نشان می‌دهد بسیاری از افراد به هنگام دورکاری بازدهی بهتری دارند و به دلیل صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌ی رفت‌و‌آمد، از دورکاری استقبال می‌کنند.

    • توئیت جنجالی ایلان ماسک مبنی‌بر تبدیل مقر توئیتر به آسایشگاه بی‌خانمان‌ها

نتیجه‌ی تحقیقات نشان می‌دهد فرسودگی شغلی به هنگام دورکاری به‌میزان بیش از ۲۶ درصد کاهش پیدا می‌کند. همین تحقیقات اعلام می‌کنند دورکاری باعث بهبود ۶۳ درصدی نوآوری، بهبود ۷۵ درصد مشارکت کاری و بهبود ۶۸ درصدی تعهدات سازمانی کارمندان می‌شود.

براساس گزارش 9to5Mac، رسانه‌ی فورچون می‌گوید کارمندان توییتر نگران نگرش ایلان ماسک به تعادل بین کار و زندگی و به‌طور کلی دورکاری هستند. ایلان ماسک پیش‌تر فرهنگ کار در چین را ستایش کرده و گفته کارگران چینی حتی کارخانه را ترک نمی‌کنند، اما در آمریکا مردم هیچ تمایلی به حضور در محیط کار ندارند.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا