تکنولوژی

اپل سومین نسخه بتای iOS 18 و iPadOS 18 را برای توسعه‌دهندگان منتشر کرد

اپل سومین نسخه بتای iOS 18 و iPadOS 18 را برای توسعه‌دهندگان منتشر کرد

سومین نسخه بتای iOS 18 و iPadOS 18 اکنون در دسترس توسعه‌دهندگان است. این آپدیت حدود دو هفته پس از انتشار نسخه قبلی بتای iOS 18 و یک ماه پس از مراسم WWDC 2024 منتشر شده است.

براساس گزارش MacRumors، توسعه‌دهندگان می‌توانند با بازکردن بخش آپدیت در تنظیمات و لمس گزینه «Beta Updates» آخرین نسخه بتای iOS 18 و iPadOS 18 را نصب کنند. برای دانلود و نصب نسخه بتا، به یک Apple ID مرتبط با حساب توسعه‌دهنده نیاز دارید.

انتظار می‌رود هر نسخه بتای جدید iOS 18 تغییرات، رفع باگ‌ها و ویژگی‌های تازه‌ای داشته باشد. اپل بازخورد آزمایش‌کنندگان نسخه بتای قبلی iOS 18 را به‌دقت بررسی و در هر نسخه جدیدتر شکایات، به گزارش‌های باگ و مشکلات عملکرد رسیدگی می‌کند.

اپل سومین نسخه بتای iOS 18 و iPadOS 18 را برای توسعه‌دهندگان منتشر کرد

ویژگی‌های سومین نسخه بتای iOS 18 و iPadOS 18

دومین نسخه بتای iOS 18 تغییرات و ویژگی‌های جدیدی ازجمله اضافه‌ شدن قابلیت iPhone Mirroring و SharePlay داشت. این به‌روزرسانی همچنین پشتیبانی از قابلیت RCS را برای کاربران آیفون آغاز کرد.

در مراسم WWDC شاهد معرفی Apple Intelligence نیز بودیم که مجموعه‌ای از قابلیت‌های هوش مصنوعی را در این سیستم‌عامل فراهم می‌کند. بااین‌حال Apple Intelligence تاکنون در نسخه‌های بتا عرضه نشده است. این هوش مصنوعی ویژگی‌های جدیدی برای اصلاح و ویرایش نوشتار، تولید تصاویر و ایموجی‌ها و مهم‌تر از همه، بهبود سیری ارائه می‌کند. سیری جدید درک بهتری از زبان طبیعی به دست آورده و می‌تواند از ChatGPT نیز کمک بگیرد. البته ویژگی‌های Apple Intelligence به مدل‌های آیفون 15 پرو و آیفون 15 پرو مکس محدود می‌شود.

نسخه بتای iOS 18 درحال‌حاضر فقط در دسترس توسعه‌دهندگان است. اما اپل احتمالاً تا اواخر ماه جاری میلادی نسخه بتای عمومی را نیز منتشر می‌کند. نسخه نهایی نیز احتمالاً سپتامبر (شهریورماه) برای عموم کاربران عرضه خواهد شد.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا