تکنولوژی

اولین تصاویر از زیر پوسته دستگاه هوش مصنوعی Humane AI Pin منتشر شد

اولین تصاویر از زیر پوسته دستگاه هوش مصنوعی Humane AI Pin منتشر شد

AI Pin یا پین هوش مصنوعی Humane به کاربران این نوید را می‌دهد تا راهی برای استفاده از هوش مصنوعی مولد در دنیای فیزیکی داشته باشد. کاربران می‌توانند پین را به پیراهن خود بچسبانند، با آن صحبت کنند و این هوش مصنوعی پاسخ‌ها را از طریق چت‌بات‌ها روی هر سطحی، حتی کف دست کاربر پخش کند. قبلاً اطلاعات کمی درباره پین هوش مصنوعی Humane داشتیم، اما حالا بهتر می‌دانیم که این دستگاه چگونه کار می‌کند و زیر پوسته بیرونی آن چیست.

کمیسیون ارتباطات فدرال (FCC) در گزارشی جدید، تصاویری از پین هوش مصنوعی Humane منتشر کرده است. این عکس‌ها دید واضحی نسبت به قطعات این دستگاه، خصوصاً پردازنده اسنپدراگون آن ارائه می‌کنند.

FCC باید دستگاه‌هایی را که از ارتباطات بی‌سیم استفاده می‌کنند تأیید کند تا مطمئن شود که این دستگاه‌ها قبل از عرضه رسمی، قوانین موردنظر را رعایت می‌کنند. اگر این دستگاه‌ها مورد تأیید کمیسیون ارتباطات فدرال باشند، علامت FCC روی جعبه محصول قرار می‌گیرد. این فرایند بررسی، اغلب شامل بازکردن دستگاه و بررسی قطعات داخل آن است.

سخت‌افزار پین هوش مصنوعی Humane
قطعات پین هوش مصنوعی Humane
قطعات پین هوش مصنوعی Humane
قطعات پین هوش مصنوعی Humane

AI Pin ظاهراً از تراشه اسنپدراگون 720G استفاده می‌کند

قبلاً می‌دانستیم که پین هوش مصنوعی Humane از اسنپدراگون استفاده می‌کند. حالا به‌گزارش منبع آگاه MaxWinebach در شبکه اجتماعی ایکس، به‌نظر می‌رسد که این پین از پردازنده اسنپدراگون 720G استفاده می‌کند. طبق گفته کوالکام، تراشه اسنپدراگون 720G می‌تواند قابلیت‌های هوش مصنوعی را روی دستگاه‌های کم‌قدرت، اجرا کند. این تراشه می‌تواند بار محاسباتی هوش مصنوعی را نیز مدیریت کند.

هنوز سؤالات مختلفی درباره این دستگاه وجود دارد، اما حداقل الان می‌دانیم که این تراشه برای استفاده از ChatGPT به‌اندازه کافی قدرتمند است. در آینده قطعاً اطلاعات بیشتری از سایر سخت‌افزارها و خصوصیات این دستگاه منتشر می‌شود. چیزی که مشخص است، پین هوش مصنوعی Humane یک دستگاه نوآورانه و کاربردی در زمینه ارتباطات بین انسانی است.

مجله خبری lastech

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا