رمز ارز

انتقال ۱۱ میلیون دلار بیت کوین! دلیل بیداری‌های اخیر نهنگ‌ها چیست؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

نهنگ بیت‌کوینی که کیف پولش به مدت 12 سال دست‌نخورده باقی مانده بود، اخیراً 400 بیت کوین (معادل تقریباً 11 میلیون دلار) را به آدرس‌های متعدد منتقل کرد. این نهنگ، یک هولدر طولانی‌مدت دیگر است که پس از تقریباً یک دهه عدم فعالیت از خواب بیدار می‌شود. دیگر نهنگ خفته بیت کوین، هفته گذشته برای اولین بار در 9 سال گذشته بیش از 2000 بیت کوین را انتقال داده بود.
به گزارش رمزارز نیوز، این نهنگ بیت کوین که ممکن است همان ساتوشی ناکاموتو (خالق بیت کوین) باشد، 360 بیت کوین (به ارزش حدود 9.8 میلیون دلار) را به یک آدرس ارسال کرد و 40 بیت کوین باقیمانده (1.1 میلیون دلار) را به آدرس‌های مختلف انتقال داد. شایان ذکر است که این هولدر از سال 2011 یا دو سال پس از استخراج اولین بلوک ارز دیجیتال به دست ساتوشی ناکاموتو، هیچ بیت‌کوینی را جابه‌جا نکرده است.

۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!


ثبت نام

کیف‌پولی که در عرضه اولیه کوین اتریوم (ICO) در سال 2016 شرکت کرد نیز این هفته بیدار شد. همان‌طور که CryptoPotato گزارش داد، این کیف‌پول یک ETH را به یک آدرس جدید منتقل کرد. آنها هفت سال پیش 2365 ETH دریافت کردند که در آن زمان تنها 733 دلار ارزش داشت. ارزش این دارایی‌ها در حال حاضر بیش از 4.3 میلیون دلار است.
دلایل بیداری‌های اخیر نهنگ‌ها ناشناخته است. با این حال، برخی گمانه‌زنی می‌کنند که سرمایه‌گذاران کریپتو با دارایی‌های قابل‌توجه، به عنوان یک اقدام حفاظتی شروع به انتقال وجوه قدیمی به آدرس‌های جدید کرده‌اند.
دیگر کاربران توییتر به شوخی گفته‌اند که این نهنگ‌ها ممکن است بالأخره کلیدهای خصوصی خود را پیدا کرده باشند.
قیمت بیت کوین اخیراً در یک روند نزولی بوده و بیش از 8 درصد از ارزش خود را در هفته گذشته از دست داده است و در حال حاضر در محدوده 27,300 دلار معامله می‌شود.

منبع

کریپتو پوتیتو

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا