رمز ارز

افزایش کلاهبرداری‌ها از کاربران کیف پول محبوب اتریوم؛ مراقب باشید!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

در روزهای اخیر، گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه Consensys، شرکت توسعه‌دهنده کیف پول محبوب متامسک، سیاست‌های حریم خصوصی خود را تغییر داده و به کاربران اعلام کرده که هنگام استفاده از Infura به عنوان ارائه‌دهنده پیش‌فرض RPC، آدرس‌های IP و آدرس‌های کیف پول اتریوم آنها جمع‌آوری و ثبت می‌شوند. به عبارت ساده‌تر، RPC یک پروتکل ارتباطی نرم‌افزاری است که به برنامه‌های وب ۳ اجازه می‌دهد تا به روشی کاملاً از راه دور با بلاکچین‌ها در ارتباط باشند.
با توجه به واکنش‌های کاربران، مشخص است که اکثر آنها از این خبر راضی نیستند. به گفته آنها، ترفند ثبت اطلاعات شخصی تحت برچسب «غیرمتمرکز و ناشناس بودن»، درست نیست. این واقعیت که Consensys یک شرکت آمریکایی است نیز بر نگرانی مشتریان می‌افزاید؛ چراکه آنها معتقدند جمع‌آوری چنین داده‌هایی ممکن است اعمال جریمه و تحریم را برای مقامات دولتی آسان‌تر کند.
درحالی‌که جامعه کریپتو در مورد به‌روزرسانی اخیر سیاست‌های حریم خصوصی متامسک بحث می‌کند و بیشتر کاربران در تلاشند تا کیف پول خود را سفارشی کنند، کلاهبرداران بار دیگر با جعل هویت بخش پشتیبانی این کیف پول، برای فریب کاربران ناآگاه بازگشته‌اند.
طبق گزارش‌ها، در این کلاهبرداری، حساب‌های تازه ثبت‌شده از کاربران دعوت می‌کنند تا مشکلات کیف پول متامسک خود را به یک آدرس ایمیل گزارش کنند. این حساب‌ها همچنین ادعا می‌کنند که پیش‌تر هم به بازیابی وجوه از متامسک، اصلاح تراکنش‌ها و غیره، کمک کرده‌اند.
در نظر داشته باشید که هیچ سرویس ارز دیجیتال قانونی از یک سرویس ایمیل رایگان به عنوان کانال ارتباطی با مشتریان خود استفاده نمی‌کند. همچنین، تیم متامسک تأکید کرده که کارمندان آن هرگز در ابتدا با کاربران تماس نمی‌گیرند. بنابراین، همه اعلان‌های چنین حساب‌هایی را باید کلاهبرداری در نظر گرفت.

دریافت ۲۰۰,۰۰۰ شیبا رایگان
جشنواره ویژه صرافی ارز پلاس با ۲۰۰,۰۰۰ شیبا جایزه برای هر نفر!
دریافت جایزه

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا