رمز ارز

اختلاف دولت و مجلس بر سر استخراج ارزهای دیجیتال!

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

آبان ماه سال گذشته بود که دولت «آیین‌نامه استخراج رمزدارایی‌ها» را ابلاغ کرد. همان‌طور که در اخبار قبلی رمزارز نیوز هم به آن اشاره شد، در این آیین‌نامه، صدور هرگونه مجوز استخراج رمزارز به وزارت صنعت، معدن و تجارت یا سازمان‌های مناطق آزاد تجاری-صنعتی واگذار شده که باید با هماهنگی وزارت نیرو برای تامین برق یا وزارت نفت برای تامین گاز یا سوخت فسیلی صورت بگیرد.
حال، هیات بررسی و تطبیق مصوبات دولت با قوانین که زیرمجموعه مجلس است و باید این آیین‌نامه را تایید کند، به آن ایراد قانونی وارد کرده است. محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس، اعطای مجوز استخراج رمزارز را بر عهده بانک مرکزی دانسته و در نامه‌ای به ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهور، عنوان کرده که واگذاری این تکلیف به وزارت صمت یا سازمان‌های مناطق آزاد مغایر با قانون است.

۵۰۰ میلیون بیبی دوج رایگان
فقط با ثبت نام در صرافی بیت لند، ۵۰۰ میلیون بیبی دوج جایزه بگیرید!


ثبت نام

بر اساس نامه قالیباف به رئیسی، رأی مقدماتی هیات تطبیق، مغایرت قانونی اعطای این اختیار به وزارت صمت را ذکر کرده بود اما دولت بخش مربوط به این اختیار را اصلاح نکرده است. پیش از این و در مرداد ماه ۹۸ نیز دولت وقت با ابلاغ آیین‌نامه فرایند استخراج رمزارزها، وزارت صمت را متولی اعطای مجوز کرده بود. حال، باید دید که دولت در پاسخ به این نامه، مصوبه خود در این زمینه را تغییر خواهد داد یا خیر.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا