رمز ارز

آیا به‌روزرسانی بزرگ سولانا می‌تواند این شبکه را نجات دهد؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

آناتولی یاکوونکو (Anatoly Yakovenko)، بنیانگذار سولانا، از ارائه یک به‌روزرسانی بزرگ برای این شبکه بلاکچینی خبر داد.
یاکوونکو با انتشار توییتی، از همه اعتبارسنج‌های شبکه خواسته تا نود خود را به آخرین نسخه، یعنی ۱٫۱۳٫۵ به‌روز کنند. به گفته یاکوونکو، این به‌روزرسانی باید مشکل قطعی‌ شبکه سولانا ناشی از اضافه بار پروتکل‌های مبتنی بر UDP (پروتکل دیتاگرام کاربر) را برطرف کند. پیش از این، این مشکل بارها باعث قطعی طولانی‌مدت شبکه سولانا شده بود.
بر اساس داده‌های ارائه‌شده توسط پلتفرم Solscan، بسیاری از اعتبارسنج‌های شبکه سولانا هنوز به‌روز نشده‌اند و فقط ۴۴٫۵۳ درصد از آنها، از آخرین نسخه استفاده می‌دهند.
با وجود این به‌روزرسانی مهم، جامعه ارزهای دیجیتال هنوز هم در مورد عملکرد سولانا به عنوان یک شبکه بلاکچینی سؤال‌های زیادی دارد. مسدود کردن نودها توسط سرورهای بزرگ داده، ذخیره‌سازی متمرکز آنها، قطعی طولانی‌مدت و این واقعیت که بنیانگذار شخصاً مجبور شده از اعتبارسنج‌ها بخواهد تا نودهای خود را به‌روز کنند، سؤالات زیادی را مطرح کرده و باعث افزایش بی‌اعتمادی به این شبکه شده است.
به دنبال ورشکستگی صرافی FTX و افزایش ترس و نگرانی کاربران، تیم سولانا نیز در اوایل هفته اسنپ‌شاتی از وضعیت شبکه برای اثبات شفافیت عملیات خود منتشر کرد. بر اساس داده‌های ارائه‌شده، میانگین تعداد معاملات در هر ثانیه اکنون برابر با ۲ هزار تراکنش است. میانگین زمان بلاک نیز بهبود یافته و در حدود ۰٫۵ میلی‌ثانیه است. با این حال، فعالیت در شبکه سولانا و استفاده روزانه از برنامه‌های شبکه، در حالت کلی کاهش یافته است.

دریافت ۲۰۰,۰۰۰ شیبا رایگان
جشنواره ویژه صرافی ارز پلاس با ۲۰۰,۰۰۰ شیبا جایزه برای هر نفر!
دریافت جایزه

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا