رمز ارز

آیا اتریوم برای صعودی دوباره آماده می‌شود؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

با بهبود احساسات صعودی در بازار ارزهای دیجیتال، یک خط روند حمایتی جدید در نمودار قیمت اتریوم ظاهر شده است. آلت کوین برتر بازار در تاریخ یکم ژانویه، یک برگشت قوی را در این خط روند جدید تجربه کرد که نقطه شروع رالی بهبود اخیر آن نیز محسوب می‌شود. این رشد سهموی باعث افزایش ۳۳٫۳ درصدی قیمت اتریوم در ۳ هفته گذشته شد. علاوه بر این، رشد قابل‌توجه در حجم معاملات این رمزارز نیز علاقه شدید خریداران را برای صعود به سطح بالاتر نشان می‌دهد.

نمودار کندل یک روزه قیمت اتریوم.

به گزارش سایت کوین گپ، در تاریخ ۱۴ ژانویه، قیمت اتریوم از مقاومت ترکیبی ۱،۵۰۰ دلار و میانگین متحرک نمایی ۲۰۰ روزه عبور کرد. آخرین باری که قیمت این آلت کوین بالاتر از این میانگین متحرک نمایی قرار داشت، آوریل ۲۰۲۲ بود. در دو روز گذشته نیز، قیمت اتریوم با رد سطوح پایین‌تر همچنان بالاتر از ۱،۵۰۰ دلار باقی‌ مانده است. در صورت تداوم خریدها، قیمت ETH می‌تواند در یک رالی دیگر تا مقاومت ۱،۶۷۰ دلار افزایش یابد.

با این حال، با توجه به اینکه قیمت اتریوم در مدت زمان نسبتاً کوتاهی شاهد افزایش قابل‌توجهی بوده، احتمال یک عقب‌نشینی موقت برای تثبیت روند صعودی فعلی وجود دارد. در این میان، فروشندگان نیز برای اینکه بتوانند دوباره کنترل اوضاع را به دست بگیرند، سطح خواهند کرد در سطوح ۱،۶۷۰ دلار و ۱،۹۷۰ دلار، مقاومت قوی‌ای را از خود نشان دهند. بنابراین، در صورت ریزش احتمالی قیمت اتریوم قبل از رالی صعودی بعدی آن، این ارز دیجیتال ممکن است حمایت ۱،۵۰۰ دلار یا ۱،۴۲۰ دلار را دوباره آزمایش کند.

شاخص‌های تکنیکال

شاخص قدرت نسبی (RSI): این شاخص در منطقه خرید اشباع قرار دارد که نشان می‌دهد برای تداوم رالی صعودی، فعالیت خرید باید تثبیت شود.

میانگین‌های متحرک نمایی (EMAها): در طول رالی صعودی اخیر، اتریوم توانست EMAهای حیاتی (۲۰، ۵۰، ۱۰۰ و ۲۰۰ روزه) را پس بگیرد. علاوه بر این، یک تقاطع صعودی میان EMAهای ۲۰ و ۱۰۰ روزه نشان می‌دهد که سفارش‌های خرید بیشتری برای اتریوم ممکن است در راه باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا