رمز ارز

آخرین خبر درباره درگاه پرداخت صرافی‌های رمزارز فاقد اینماد!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی اعلام کرد که نامه اخیر شاپرک به مدیران پرداخت‌یارها و مهلت فعالیت پایانه‌های اینترنتی فاقد اینماد، در مرحله فعلی شامل فعالان رمزارز نمی‌شود.
یک هفته پیش بود که شاپرک در نامه‌ای به مدیران شرکت‌های پرداخت‌یار اعلام کرد از ۲۴ آبان، پایانه‌های اینترنتی فاقد اینماد یا دارای هویت نامنطبق با مالک نماد طی شش هفته از تاریخ یادشده از سمت این شرکت غیرفعال خواهند شد. در این نامه، اشاره‌ای به شرکت‌های فین‌تک مانند لندتک‌ها یا رمزارزها که برای فعالیت‌شان هنوز مقررات‌گذاری صورت نگرفته، نشده بود و به همین دلیل، موجی از اعتراض‌ها از سوی فعالان فین‌تکی، بخصوص صرافی‌های رمزارز را به دنبال داشت.
در ادامه این اعتراض‌ها، کمیسیون راهبری اقتصاد دیجیتال در نامه‌ای به شاپرک، دستور توقف «الزام اخذ اینماد توسط پایانه‌های اینترنتی تا ۲۴ آبان‌ماه» را داد. هرچند بسیاری با این نامه به توقف این فرایند امیدوار شدند، اما برخی دیگر از جمله رئیس انجمن فین‌تک عنوان کرد شاپرک درخواست مطرح‌شده در این نامه را عملی نمی‌کند؛ چراکه از کارگروه اقتصاد دیجیتال دستور نمی‌گیرد.
حال، مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به‌عنوان متولی اینماد در کشور اعلام کرده که اعتراض‌ها و نگرانی‌هایی که فین‌تک‌ها نسبت به نامه اخیر شاپرک ابراز می‌کنند، بی‌مورد است. به گفته یکی از مدیران این مرکز، در اجرای این دستور شاپرک، فعالانی مانند رمزارزی‌ها فعلا استثنا خواهند بود.
مدیر مرکز توسعه تجارت الکترونیکی می‌گوید:

همه می‌دانیم که فعلا بانک مرکزی برای فعالیت رمزارزها و لندتک‌ها مقررات‌گذاری نکرده، پس در مورد دستور شاپرک به پرداخت‌یارها برای توقف پایانه‌های اینترنتی فاقد اینماد، رمزارزها و لندتک‌ها استثنا هستند. ما در حال مذاکره با بانک مرکزی هستیم و در تلاشیم فعالان این بخش را از بلاتکلیفی دربیاوریم.

دریافت ۲۰۰,۰۰۰ شیبا رایگان
جشنواره ویژه صرافی ارز پلاس با ۲۰۰,۰۰۰ شیبا جایزه برای هر نفر!
دریافت جایزه
منبع راه پرداخت

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا